24.04.2024 14:57 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Стосується кожного: 10 нових платежів українця у 2015 році

Текст документа вже з’явився на сайті Ради і викликав бурхливі дискусіїї в експертному співтоваристві. У представленому проекті доходи держави встановлені на рівні 475 200 000 000 грн, а витрати — в сумі 527 100 000 000. (Граничний рівень дефіцита держбюджету становить 63600 млн. грн.).

Сухі цифри означають наступне: на тлі падаючої економіки уряд Яценюка хоче збільшити збори скарбниці більш ніж на чверть або на 100 млрд грн в порівнянні з 2014-м роком. У тому числі, це планується зробити і за рахунок підвищення податкового навантаження на пересічних громадян. Наводимо 10 головних податкових ініціатив Кабміну, що стосуються фізичних осіб.

Порахувати кожен метр

Усі власники квартир і будинків, згідно з новими бюджетними ініціативам, повинні будуть платити податок на нерухомість. Раніше його нараховували тільки на квартири від 120 кв м і будинки від 250 кв м. Ставка податку становитиме 2% від мінімальної зарплати (1218 грн) за 1 квадратний метр, а сплачувати його доведеться раз на рік. Таким чином, власники квартир в 40-80 кв м повинні будуть розщедритися на 1-2 тис. грн.

Поділитися зарплатою і пенсією

Якщо ваш місячний дохід вище 10 мінімальних зарплат — то для вас ставка податку на доходи фізосіб (ПДФО) підвищиться з 17% до 20% (для менших зарплат зберігається ставка в 15%). Пенсіонерам новий бюджет також не сподобається. Якщо зараз 15% стягуються з пенсій розміром від 10 тис грн, то в подальшому планується знизити цю планку до суми в 3 мінімальні зарплати (3654 грн). Кабмін нарахував 3,3% пенсіонерів з таким рівнем забезпечення.

Віддати відсоток

Податок на пасивні доходи — відсотки за депозитами, інвестиційний прибуток, прибуток і роялті — в рамках податкової «реформи» планується збільшити з 15% до 20%.

Натиснути на гальма

Господарів дорогих авто — з дизельними двигунами об’ємом понад 2,5 тис куб см і бензиновими більше 3 тис куб см запропоновано обкласти фіксованим податком в 25 тис. гривень / рік.

Бойкот імпорту

Усі зарубіжні товари можуть бути обкладені додатковим імпортним збором у розмірі 5-10% від вартості. Кабмін пропонує поширити це правило на всі групи товарів, крім «життєво важливих». До останніх віднесено енергетичний імпорт (газ, вугілля, нафта, бензин, дизпаливо), а також банківські метали, гуманітарна допомога і товари, звільнені від ввізного мита за міжнародними договорами (крім вільної торгівлі).

Декларувати нажите

В олігархів і звичайних людей, які одержують зарплати у конвертах, з’являється єдина можливість легалізувати нажитий за попередні роки «чорний заробіток». З 1 січня по 31 жовтня 2015-го року в Україні оголошується разове (нульове) декларування доходів, майна і фінансового стану, у тому числі отриманих з порушенням законодавства України.

Якщо ви будете декларувати готівкові кошти в сумі понад 200 тис. грн, вам потрібно буде внести їх на рахунки в банки до дня подання декларації, і зберігати їх там не менше року з дня внесення на банківський рахунок. Надалі держава буде також контролювати доходи і витрати громадян, і в разі, якщо витратна частина буде перевищувати дохідну, ця різниця буде обкладатися за подвійною ставкою ПДФО, тобто 30%.

Платити за долар

Податкові нововведення не обминули і валютний ринок. Кабмін запропонував збільшити з 0,5% до 2% збір до Пенсійного фонду при купівлі інвалюти, при цьому анулювавши аналогічний збір для безготівкових операцій.

Підтримати АТО

Дія військового збору розміром 1,5% від суми зарплати пропонується продовжити в 2015 році, при цьому розширивши його базу оподаткування на всі доходи, які оподатковуються ПДФО.

Заплатити за спадок

Якщо ви отримуєте спадок понад 1 млн. грн. від родичів першого ступеня споріднення (це однокімнатна квартира у Києві), Кабінет міністрів пропонує брати з вас податок на доходи за ставкою 5%.

Забути про готівку

За готівку неможливо буде купити нічого дорожче 15 мінімальних зарплат (18270 грн на даний момент). Уряд має намір прописати це правило безпосередньо в законі: раніше граничні суми операцій з готівковими коштами визначав НБУ.

 

Ольга Спасіченко, Національне бюро розслідувань України

 

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 3-01-2015 15:13 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100