27.11.2021 20:10 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

#Покращення. Янукович повертає збір при купівлі іноземної валюти по безналу

Депутати-регіонали виконали доручення Віктора Януковича, зареєструвавши в парламенті законопроект про введення збору на обов'язкове пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти по безналу.

Автор законопроекту — «регіонал» Володимир Зубик — вважає, що це дозволить скоротити дефіцит пенсійного фонду. Однак така міра цілком може викликати народне невдоволення.

У разі затвердження проекту закону, починаючи з 1 липня 2013 року, за підрахунками «регіонала», пенсійний збір при купівлі валюти по безналу при ставці в 1% надходження до державного бюджету у другому півріччі поточного року мають скласти від 16,5 млрд. гривень до 22 млрд. гривень. Ці кошти, як обіцяється в документі, будуть спрямовані на дотацію Пенсійному фонду на виплату і підвищення пенсій, а також надбавок.

Однак прогнози автора документа збудуться за умови збереження позитивної динаміки обсягів операцій купівлі-продажу іноземної валюти на Україні. З початку року і до 22 квітня по відношенню до аналогічного періоду минулого року відповідні обсяги звернення безготівкової валюти збільшилися в 1,34 рази. Якщо такі темпи будуть збережені, то в липні-грудня 2013 року планований показник обсягів купівлі-продажу складе 217,8 млрд. доларів США.

Зазначимо, що ще в 1998 році такий збір був введений як тимчасовий захід. До 2006-го його ставка становила 1,5%, а до 2009-го поступово скоротилася до 0,2%. У 2010 році відсоток зріс, але трохи і ненадовго: у січні 2011 року Янукович підписав закон про скасування пенсійного збору з безготівкових валютних операцій, так як це стримує надходження іноземних інвестицій і утрудняє об'єктивне визначення обмінного курсу.

Як заявила в інтерв'ю журналістам фінансовий радник компанії AFS Олена Бокань, основна причина повернення до пенсійного збору при купівлі валюти по безналу — це великий дефіцит Пенсійного фонду в 2013 році.

«І щоб виплатити в повному обсязі пенсії, не скорочуючи при цьому субсидії і дотації, в терміновому порядку вишукуються можливості наповнення Пенсійного фонду», — пояснила вона.

Що стосується саме безготівкових операцій, то вони обрані з двох причин. По-перше, вони набагато більше за обсягом, ніж операції з налом. По-друге, збір з «готівки» — це дуже непопулярний захід, яка неминуче викличе невдоволення населення.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 5-05-2013 9:09 | Кількість переглядів 69928 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100