28.11.2020 09:20 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Яценюк підвищує валютний збір для населення у 4 рази

Кабмін Яценюка вирішив обмежити сплату збору з операцій купівлі валюти лише угодами з готівковою валютою і підняти його в чотири рази — до 2%.

Про це пише сайт Finmaidan.

Як пише видання, уряд вирішив не відмовлятися від ідеї збільшення збору до Пенсійного фонду з операцій купівлі іноземної валюти. Це випливає з доопрацьованої редакції правок до Податкового кодексу.

Документ був поданий до парламенту у вересні під № 5079, але через перевибори Верховної ради і формування нового Кабміну його так і не розглянули.

У доопрацьованому проекті, опублікованому Радою підприємців при Кабміні, збережена ідея підвищення з 2015 року розміру збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з купівлі валюти — з 0,5% до 2% від суми, йдеться в матеріалі.

Однак коло платників збору звузиться, пише видання.

Зараз збір сплачують юридичні та фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі. Запропоновано звільнити від фіскального навантаження всіх юросіб, які купують валюту, як готівкову, так і безготівкову, для своїх потреб. Платниками збору залишаться тільки фізособи, які купують готівкову валюту, і юрособи, які набувають її з метою продажу населенню.

Нагадаємо, валютний збір був відновлений 1 квітня 2014 року законом від уряду Яценюка «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Банкіри поки не знають, які саме їх операції з купівлі готівкової валюти будуть обкладатися збором: тільки в інших юросіб або ж у фізосіб, коли вони здають валюту.

 

 

 

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 16-12-2014 13:51 | Кількість переглядів 147075 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100