МЗС наказав Європі видавати спрощені візи лише певній групі журналістів
Міністерство закордонних справ «поділило» журналістів на тих, які підлягають і тих, які не підлягають спрощеному візовому режиму із Євросоюзом.
Про це в четвер повідомляє радіо «Німецька хвиля» з посиланням на працівників ЗМІ, які зверталися останнім часом за дозволами на в’їзд, зокрема, до посольства Німеччини в Україні.
В посольстві неофіційно повідомили, що український МЗС та іноземні держави у січні цього року затвердили додаток до Угоди про спрощений візовий режим між Україною та Європейським співтовариством.
Згідно із ним, консульства повинні визнавати лише посвідчення журналістів, видані Національною спілкою журналістів України.
Начальник прес-служби МЗС Василь Кирилич повідомив в інтерв’ю «Німецькій хвилі», що до посольства і справді потрібно подавати документ, який засвідчує журналістську діяльність.
«Тут не йдеться тільки про Національну спілку журналістів. Там є цілі п’ять або може уже й більше інституцій, які вправі засвідчувати, що ви здійснюєте журналістську діяльність», — зазначив Кирилич.
Втім, більшість журналістів, із чим погоджується і Кирилич, не перебувають у жодних професійних спілках. У такому разі, із них буде стягуватися візовий збір 35 євро. Із членів спілок — ні.
Недостатнє відстоювання інтересів власних громадян та можливу кон’юнктурну зацікавленість у збільшенні лав НСЖУ Кирилич, однак, спростовує.
Дипломат підкреслює, пропозиції до переліку тих, хто засвідчує, що відповідна особа є кваліфікованим журналістом, вносилися Державним комітетом телебачення і радіомовлення, а також за власною ініціативою громадських організацій.
Таким чином, право спрощено оформляти документи надано членам Національного союзу журналістів України, Незалежної медіа-профспілки України, Київської незалежної медіа-профспілки, Академії української преси й Інституту розвитку регіональної преси.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Гладчук: гібрідний російський ворог Зеленский за завданням своїх кураторів з фсб рф зумисно ЗНИЩУЄ іноземний добровольчий рух –
-
російські окупанти перевезли полоненого захисника України до виправної колонії у Тульській області, де жорстоко та безжально катували –
-
російський фсбешник Зеленский за наказом своїх московських кураторів знищує іноземний добровольчий рух в Україні –
-
Зеленський та Патрушев — давні колеги по фсб рф та старі друзі –
-
російські загарбники вже обстрілюють Запоріжжя з реактивної артилерії. Відео –
-
Зеленський свідомо сприяє окупації України. Розслідування –
-
Вадим Гладчук: путін та зеленский — спільники по геноциду українців та російські вороги –
-
ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ФСБШНІ СЛУГИ ПРИНЕСЛИ НАМ СМЕРТЬ! І ТОМУ ЇХНЕ МІСЦЕ — В ПЕКЛІ –
-
російський фсбешник Арахамія представляє Україну і зустрічається з Трампом. Фото –
-
Зеленський остаточно втрачає зв'язок з реальністю — кореспондент WSJ Боян Панцевський –
-
Зеленский, який перевів тисячі захисників неба України у піхоту, вчиняє геноцид українців разом з хуйлом путіним –
-
Ми живемо в страшний час Іуди Зеленского –
-
За бабло. Просто за бабло. Зеленський, Баканов, Єрмак, Наумов… А вони точно людського виду? –
-
путіноїд Зеленский у Давосі таки зустрінеться з Президентом США Трампом. Відео –
-
Після допису про держзраду Зеленского та його російське ІПСО про травневі шашлики Гладчуку заблокували обліковий запис у Facebook –
