«1+1» готовий судитися з Луценком за «наклеп»
Телеканал «1+1» готовий ініціювати судовий позов до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка за «наклеп» через звинувачення на адресу каналу, озвучені в ефірі 30 листопада, які «1+1» називає безпідставними і такими, що шкодять його репутації.
Про це йдеться у зверненні каналу до ЗМІ щодо заяв Луценка, поширеному у вівторок.
«1+1» нагадує, що 30 листопада голова МВС був гостем прямого ефіру «Телевізійної служби новин», йшлося про реакцію Луценка на спецпроект ТСН «Жесть мундира» – журналістське розслідування щодо того, як міліція порушує закон та права людини.
«Під час ефіру Юрій Луценко висловив 3 серйозні звинувачення на адресу „1+1“, які ми вважаємо безпідставними і такими, що шкодять нашій репутації», — сказано у зверненні.
Канал зазначає, що, по-перше, Луценко заявив, що розслідування підготовлене спеціально з метою дискредитувати міліцію, мотивувавши свій висновок тим, що автор розслідування – Жан Новосельцев – не висвітлив у проекті позиції МВС.
«1+1» вважає цю заяву серйозним обвинуваченням, адже йдеться про головний принцип журналістики – обов’язкове висвітлення позиції всіх сторін, причетних до будь-якого матеріалу. «ТСН» цілковито дотрималась цього принципу у розслідуванні «Жесть мундира» – у кожному із 9-ти сюжетів подано коментарі представників міліції, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства юстиції, Управління по боротьбі із організованою злочинністю та інших", — сказано в заяві каналу.
Крім того, зазначається, що Новосельцев запрошував Луценка прокоментувати розслідування з моменту виходу в ефір першого сюжету, однак той усе відкладав зустріч, посилаючись на заклопотаність, і погодився прийти «лише 30 листопада, коли всі серії проекту уже вийшли в ефір».
Коментуючи звинувачення Луценка у тому, що «1+1» причетний до схеми відмивання грошей із посиланням на нібито підписаний каналом контракт із фіктивною компанією, створеною для переведення коштів у готівку, канал зазначає:
«Документ, згаданий паном Луценком, канал справді підписав із постачальником обладнання. Усі послуги, передбачені договором, каналу надані. „1+1“ ініціював внутрішнє розслідування щодо цього документа із юристами та аудиторами, ми подамо офіційний коментар про його результати після завершення розслідування».
Реагуючи на слова голови МВС щодо можливих маніпуляцій каналом «1+1» з боку криміналітету і наявні в нього записи телефонної розмови між двома людьми, один із яких є підозрюваним у вбивстві, які «нібито домовляються замовити „1+1“ розслідування проти голови УБОЗ, яке призведе до його звільнення і позбавить їх зайвих проблем», канал заявляє: «1+1» вважає цю заяву безпідставною і такою, що шкодить репутації каналу".
«Міністрові варто було б перевіряти інформацію, перш ніж оприлюднювати її, а також пояснити, чому людей, яких він цитує, не покарано за законом та роз’яснити причетність каналу до вказаних ним речей. В іншому разі ми готові ініціювати судовий позов особисто до пана Луценка за наклеп. „1+1“ уже направив у Міністерство офіційний лист із проханням надати докладну інформацію щодо заяви міністра», — сказано в заяві.
У «1+1» розцінюють поведінку Луценка «як тиск на пресу та свободу слова і готові захищати свої права у передбачений законом спосіб».
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Київ пахне димом, гаром і війною. Відомо про 28 локацій у Києві, що поруйновані внаслідок обстрілу –
-
Зеленский зловмисно не хоче підвищувати грошове забезпечення ЗСУ –
-
Вадим Гладчук: ворог України у москві, а не у Варшаві! –
-
Янукович відмовився від європейського вектора України сам, а Зеленський це робить хитріше за сценаріями свого куратора з фсб рф Патрушева, — Гладчук –
-
Гібрідний російський ворог Зеленський почав шанувати героїв УПА, ОУН та Бандеру зумисно для скандалів із сусідами поляками –
-
Комбат Ширшин підтвердив, що 425 і 225 м'ясні полки під особистим керівництвом росіянина Сирского –
-
Корчинський передав Дугіну маршрут групи ГУР МО України –
-
Про взаємини між лідером Народного Руху Чорноволом та замовником вбивства журналіста Гонгадзе Кучмою, якому Стефанчук вручив парламентську відзнаку імені Вячеслава Чорновола –
-
фсбешний хряк Стефанчук зробив підлог документів у парламенті, щоб допомогти Кучмі вийти зі скандалу з відзнакою імені Чорновола –
-
Мазепа порубав мов кабана на шкварки Зеленського –
-
Список українців, що померли під час навчань у полку росіянина Сирского «Скеля» за останні півроку –
-
Зеленский перетворив Україну на російське задзеркалля, — Гладчук –
-
Гладчук: Всі політики України, які повернули Польщі Орден Білого Орла і цим підтримали екскалацію конфлікту з поляками — корумповані росією! –
-
Матір неповнолітньої дитини суд позбавив волі на 5 років за критику диктатора Зеленського –
-
Одноразові сімейні виплати для того щоб зробити повернення з СЗЧ масовим, — альтернативна реформа ЗСУ –
