Міністра Павленка звільнять за корупцію при проведенні реконструкції НСК «Олімпійський»?

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради по перевірці дотримання законодавства при проведенні реконструкції НСК \"Олімпійський\" рекомендує урядові розглянути питання про відсторонення з посади міністра з питань родини, молоді і спорту Юрія Павленка.
Про це повідомив голова ВСК Равіль Сафіуллін, повідомляє \"Інтерфакс-Україна\".
Комісія заявляє про зловживання службовим становищем віце-прем`єр-міністра Івана Васюника, міністра у справах сім`ї, молоди і спорту Юрія Павленка і в.о. генерального директора НСК \"Олімпійський\" Дмитра Чернявського при проведенні реконструкції НСК.
За його словами, наглядова рада НСК \"Олімпійський\", очолювана Васюником, жодного разу не збиралася для розв’язання питань, пов`язаних з реконструкцією. Натомість роботу наглядової ради підміняє Міжвідомча робоча група, статус якої досить сумнівний, сказав депутат, повідомляє УНІАН.
Крім того, за словами Сафіулліна, комісія вважає незаконними дії в.о. гендиректора НСК \"Олімпійський\" Чернявського з перереєстрації статутних документів, призначення членів тендерного комітету без відповідних сертифікатів.
При здійсненні валютних операцій було допущено зловживання щодо конвертації валюти і безплатному користуванню державними коштами комерційним банком, що завдало збитків на суму 4,4 млн. грн., відзначив він.
Сафіуллін відзначив, що під час перевірки комісія виявила ряд порушень законодавства. Зокрема, при визначенні генпідрядника реконструкції, Мінспорту без узгодження з Мін’юстом і Мінекономіки, у листопаді 2008 року доручило ДП НСК \"Олімпійський\" укласти договір на проведення будівельно-монтажних робіт з реконструкції з ХК \"Київміськбуд\". А більшість договорів укладалися за відсутності зведеного кошторису.
Сафіуллін повідомив, що ряд договорів були укладені без обгрунтування. Наприклад, укладений з проектною організацією договір на підготовку проектно-кошторисної документації на суму 21,8 млн. євро включав виконання всіх проектних робіт в чаші стадіону.
\"Потім укладається якесь доповнення на суму 198 тис. євро з переліком робіт, які за основним договором і так мав виконати генпроектувальник\", — пояснив він.
При цьому проектна організація мала контролювати хід виконання реконструкції стадіону. Натомість укладаються договори, які дублюють функції контролю генпроектувальника, з компаніями-консультантами на суму близько 15 млн. грн.
На думку Сафіулліна, суперечать законодавству і укладені договори з виконання робіт щодо перспектив розвитку прилеглою до НСК \"Олімпійський\" території на загальну суму понад 0,5 млн. грн.
Зі свого боку, член комісії, народний депутат Віктор Корж назвав те, що відбувається з реконструкцією спорткомплексу, \"абсолютно корупційними, непрозорими процесами\".
За словами Сафіулліна, комісія має намір продовжити роботу після того, як парламент затвердить її звіт.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Єрмолаєв, проти якого ввів санкції Зеленский, звинуватив головне управління розвідки міністерства оборони України у замаху на себе і сім’ю –
-
Сирский наказав розстрілювати українських військових. Анонс розслідування про злочини –
-
Спільники путін та зеленский причетні до вбивства 56 тисяч українських дітей у Маріуполі. Розслідування –
-
Cuba libre! За вільну Кубу! –
-
путінський кат українців Зеленский щедро нагороджував Лучанова за катування та вбивства українців. Розслідування –
-
putin and Zelensky are killing everyone — both Senator Graham, Parubiy, and Kubiv were against russia –
-
Щодо правомірності насильницького спротиву незаконним діям ТЦК: забуті норми Конституції України –
-
російський терорист путін через смерть сенатора Ґрема передав привіт Трампові. Розслідування –
-
Гладчук вимагає від рашиста Зеленского негайно припинити свавільні затримання, катування та жорстоке поводження щодо українців –
-
Адвокат вбивці по справі Єрмолаєва, пов’язаний зі Стрелковським, в домі якого жили Буданов і помічниця Зеленського – Левченко –
-
Солідарність з журналістами «Бабеля» і вимоги в ООН припинити катування у «Скелі» за віру –
-
Вадим Столар купив дві земельні ділянки на Оболоні –
-
Нардеп Гончаренко побудував масштабну мережу “Гончаренко центрів” за рахунок агробізнесу Бахматюка –
-
«А що ви Зеленскому зробите? Зараз кожен українець як мішень у тирі для його російських друзів», — Вадим Гладчук –
-
Севгіль Мусаєва: жодна демократія не може нормально розвиватися, коли правоохоронні органи, спецслужби та інші силові структури починають відігравати надмірну роль у суспільному житті –
