Київські активісти проти «забудовних» репресій на замовлення
15 вересня 2009 р. на знак підтримки київських активістів Андрія і Сергія Мовчанів під будівлею Солом’янського районного суду пройшла акція солідарності із підсудними. Акцію підтримали незалежна студентська профспілка «Пряма дія» та громадська ініціатива «Збережемо старий Київ».
Передісторія конфлікту: 6 червня 2008 р. було повалено забудовний паркан по вул. Уманській 14 (Солом’янський район м.Києва). Акцію прямої громадянської дії влаштували група місцевих мешканців та члени ініціативної групи «Збережи старий Київ». Таким чином було втілено в життя протест прокуратури проти незаконної побудови «церковно-розважального» (як іронічно висловлюються місцеві мешканці) комплексу на місці зеленої зони загального користування.
Відразу після акції було затримано 7 чоловік, у тому числі 5 громадян РФ. Наступного дня їх було відпущено без відкриття кримінальної справи. Однак справу проти двох затриманих, громадських активістів братів Мовчанів, таки було відкрито за декілька місяців. Звинувачувані вважають такі дії влади актом репресій проти них. Нині братів Мовчанів звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі.
На акції 15 вересня антизабудовні активісти влаштували перформенс, протягом якого було зображено священика, що рубає парк. Далі «міліціонер» пробує зупинити злочин, але «священик» дає йому хабаря. Потім незаконну здужав намагаюся зупинити двоє «активістів», але продажний «міліціонер» перешкоджає цьому та арештовує одного з них.
У такій алегоричній формі було коротко передана сутність справи Мовчанів, котра триває з липня 2008 р. Звучали лозунги «Ми активісти, а не хулігани!», «Свободу братам Мовчанам!», «Вийди на вулицю – поверни собі місто!», «Свобода, рівність, глобальна солідарність!» та ін.
Брати Мовчани заявили, звертаючись до преси та присутніх, що відбувається суд над усією київською громадськістю, а не лише над ними особисто, і що від рішення суду залежить подальша доля громадської активності в Києві.
Засідання суду зі справи Мовчанів було перенесене на 30 вересня 2009 р. Наступного разу будуть заслухані свідчення осіб, що були присутні на акції 6 червня 2008 р., як з боку забудовника, так і з боку противників варварської забудови.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
російський диктатор Зеленский разом з своїми російськими друзями знищує українських опозиційних журналістів та антикорупціонерів –
-
«Наш російський президент», — у 2013 році Зеленский публічно з московської сцени зізнався про наявність у нього російського громадянства –
-
Чьотки з Афона від московських монахів на руці Єрмака видали штірліца. 2 фото –
-
Ця зелена потвора купаєтся у крові Українців що воно меле а??? Перенюхав чи зброю хоче продавати яку ми отримали від партнерів??? –
-
Український генерал Залужний us російський розвідник Зеленский. Порівняльний аналіз #какаяразніца –
-
На телемарафоні нейромережами домальовано Зеленскому аудиторію під час його виступу в ООН! –
-
Геноцид! Кадри знищення спільниками путіним та зеленским міста з людьми в Україні #russianterroriststate. Відео –
-
Гладчук: Зеленский у 2019 році взяв гроші від російських терористів фсб рф та мгб днр на свою виборчу кампанію. Вже відомо та задокументовано ДВА (!) таких випадки –
-
Розовий фламінго 🦩, дітя отката... Хроніки зеленського пиZдежа™ в інтересах росії. Розслідування –
-
Хто ж він такий, цей ватник Євгеній Брагар? Як він взагалі проліз до Верховної Ради? Розслідування –
-
Українська журналістка Вікторія Рощина була закатована у росії –
-
Про зв'язки з кремлем російського мафіозі та друга Зеленского Міндіча –
-
Сирський за підтримки Зеленського зруйнував плани контрнаступу на півдні, забравши частину сил на схід — NYT –
-
російський мохнорилий ІПСОшник Пєтров обгавкав Залужного –
-
рашист Стефанчук імплементує тоталітарний російський закон 14057, який заткне рота всім українським журналістам –
