13.06.2024 22:19 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Луценківщина. Тернопільська міліція готується до виборів

ment oboroten4Написати цю статтю мене примусили ті нелюдські умови праці, що панують в Тернопільському ДАІ. 
Неодноразові звернення колективу на адресу Міністерства внутрішніх справ України, особисто до керівника уряду Юлії Тимошенко з проханням приділити увагу і навести лад в ДАІ, не дали ніяких результатів. На думку колективу, залишити таку роботу вертиться в голові чи не в кожного поважаючого себе міліціонера, однак, потім знайти пристойний заробіток практично нереально. Адже, система так створена, що хто не хоче бути гвинтиком в машині по заробітку фантастичних сум для начальника, той піде з такою трудовою книжкою і характеристикою, що навіть вантажником на пивзавод можуть не взяти.

З моменту призначення на посаду начальника УДАІ УМВСУ в Тернопільській області майора міліції Кавюка О.М. почалися страхітливі побори. Для прикладу, — посада – 1000—3000 доларів (бере О.Кавюк); — звання – 500 доларів (бере О.Кавюк); — навчання молодих працівників – 500 доларів (бере заступник – А.Терещук); — дозвіл та погодження у відділі організації дорожнього руху – 150 гривень (бере – начальник цього відділу); — постійна данина – по 70 доларів в тиждень командиру окремої роти ДПС для обслуговування доріг державного значення; по 60 доларів на тиждень для начальника відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Тернополя та автомобільно-технічної інспекції; по 80 доларів в тиждень – командиру взводу ДПС із забезпечення супроводу; по 200 доларів в тиждень з кожного працівника для начальників районних відділень ДАІ. Беруть величезні кошти і з простих людей, автомобілістів. Так, начальник 1-го відділення РЕР з обслуговування м. Тернополя, Тернопільського, Підволочиського, Збаразького, Зборівського районів – за екзамени по 50 доларів, за технічний огляд по 30 доларів; начальник відділу автомобільно-технічної інспекції та реєстраційно-екзаменаційної роботи — за технічний огляд по 350 грн.; начальник станції діагностики автомобілів – за технічний огляд по 30 доларів. Незаконно отримуються кошти за довідки видачі автотранспорту з штрафмайданчиків в районах області та у м. Тернополі, довідки видаються із великою накруткою. Так, при видачі транспорту із штрафмайданчиків треба платити 100 грн. за довідку про перевірку автомобіля по базі даних.

Найголовніше те, що підлегліне відчувають ніякого захисту з боку тих, кому носять гроші. Коли побили і наділи наручники на майора з київської внутрішньої безпеки, тернопільські даішники діяли за вказівкою О.Кавюка. А зробили крайніми простих сержантів – вигнали 5 чоловік. Для всіх навіть не довели наказу про результати службового розслідування цього інциденту. Так само не довели, що О.Кавюк став «майором міліції». Заставляє всіх звертатися до нього як до полковника, а місто сміється, бо бачило наказ Луценка. Про всі новини даішники дізнаються від посторонніх і з засобів масової інформації. Нещодавня ситуація, коли есбеушники взяли начальника Бережанського райвідділку Музичку на взятці 110000 гривень, також стала причиною наїзду і вимагання цих же грошей О.Кавюком. Всі наради починалися з Музички, Кавюк при особовому складі вимагав в нього або зрозумілі усім «результати» або рапорту на звільнення. Усі розуміли – єдиний Музичка вже 3 місяці не давав Кавюку грошей, ось і пішов ва-банк. А що сталося після затримання? Усі відмовилися від хлопця. Начальник Управління генерал міліції В.Максимов прикриває лише тих, хто йому реально носить великі суми.

На розводах Кавюк спеціально загострює увагу на тому, що йому і Максимову боятися нічого, тому що вони роблять праведну справу в ім’я торжества правди, тобто, перемоги на виборах Ю. Тимошенко. Часто повторюється прізвище Ю. Луценка, як самого головного їхнього захисника. Все це говориться на підвищених тонах, з піною на губах і з чисельними матюками. А чисельні приниження особового складу, в тому числі, з приміненням фізичної сили! Вважаючи підлеглих своїми «кріпаками», він постійно застосовує рукоприкладство, нецензурну лайку та образи. Це проходить незаміченим для усіх. Любий конфлікт з О.Кавюком, пов’язаний з небажанням виконувати незаконну вказівку, має своє логічне продовження – збільшення розміру данини, пониження в посаді, званні. В кінці кінців добивається в В.Максимова переведення на якійсь посади далеко від сім’ї і на проживання в нелюдських умовах, як бомжі. 

Крім цього, порушення прав людини вже виходить за межі ДАІ. За рукоприкладство до простих людей, водіїв з боку особливо наближених до Кавюка прокуратурою порушено 7 кримінальних справ.

Особовий склад зрозумів, що став заручниками долі, і від Ю.Тимошенко так само і від Ю.Луценка захисту не буде. Не може так бути, щоб цей весь безлад бачив Ю.Луценко і спокійно роз’їжджав по Тернополю, відвідуючи керівництво тернопільської філії «Народної самооборони» і випиваючи за одним столом сто грам з її керівником Смиком і Максимовим. Не влазить в голову як може Ю.Тимошенко під час приїзду до Тернополя з концертом спеціально зустрічатися з В.Максимовим з глазу на глаз. Щодо політики, то тут також все ясно. Даішники невільно втягнені в політичне протистояння в області. Якщо раніше їх заставляли слідкувати за автомобілями керівництва ОДА, СБУ та прокуратури, то десь з вересня ми почали стежити за пересуванням лідерів політичних сил, які проти Ю.Тимошенко. Вони неодноразово залучалися до слідкування за машинами лідера обласної Партії регіонів Муца, заступника голови облради Тарашевського (ЄЦ), головою облради Кайдою та ще кількома хлопцями з команди Тягнибока, що часто приїжджають в область. Їздити Кавюк заставляє на власних автомашинах і за власний кошт.

Знахабніла поведінка Максимова і Кавюка пояснюється також і надійним прикриттям їхніх безчинств головою ТОО «Батьківщина» Деревляним. Придумали Деревляний та Максімов і механізм доставки «лівака» на вибори Ю.Тимошенко. Щоб не кидати тіні на блок прем’єр-міністра, цим зайнялися згадані функціонери з «Народної самооборони» (їм втрачати нічого, навіть, совісті) і, традиційно, співробітники міліції. В.Максімов спеціально виділив для цією мети карний розшук. Щомісячну мзду з обласної міліції в розмірі 100 тисяч американських доларів в центральний розподільчий центр, яким являється ВГО «Народна самооборона» на чолі з братом міністра МВСУ Сергієм Луценком, завозять згаданий Олександр Смик та заступник начальника обласного карного розшуку Квасневський Віталій Владиславович. А співробітники ДАІ повинні це все супроводжувати, щоб чогось не сталося… Висновок один – І уряд і особливо Луценко потурає цим знахабнілим людям з пагонами з чистими золотими або срібними зірочками, але не чистою совістю. 

 

Панас Мирний, Хайвей

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 10-12-2009 7:26 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100