Блок «Форум порятунку Києва/Зелена столиця» виступає проти нової забудови
Виборчий блок «Форум порятунку Києва/Зелена столиця» виступає проти нової забудови у столиці, якщо вона не погоджена з місцевими жителями.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва» Віталій ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ сьогодні на прес-конференції в УНІАН.
Він наголосив: “Ми не кажемо, що не потрібно будувати взагалі. Будувати треба, але питання, де і чи це погоджено з жителями. Якщо жителі проти, будувати не слід”.
На думку В.ЧЕРНЯХОВСЬКОГО, поки ж у Києві продовжується будівельне свавілля, навіть «будівельний терор» — надзвичайно високими темпами йде ущільнення забудови, хоча 90% киян виступають проти цього.
Як один з прикладів конфліктної забудови В.ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ назвав ділянку по просп. Перемоги, 31, навпроти кінотеатру ім. О. Довженка, де ТОВ “Продуктів світ” має намір звести комплекс громадського харчування “Домашня кухня”.
Новий комплекс планується побудувати на місці єдиного скверу у цьому кварталі, і жителі прилеглих дев’ятиповерхівок виступають категорично проти такого будівництва.
За даними членів ініціативної групи місцевих жителів, уже зібрано 307 підписів проти будівництва, тоді як забудовник зібрав лише 11 підписів “за”.
Жителі неодноразово зверталися зі скаргами до прокуратури і Київської міської державної адміністрації, однак їхні скарги передавалися до райдержадміністрації, де стверджують, що будівництво ведеться законно.
Тим часом забудовник огородив ділянку парканом, і почав копати котлован. Особливе обурення людей викликає й те, що будівельники знищили дитячий майданчик та 15 тридцятирічних дерев, які були єдиним захистом від надмірно загазованої траси. Мешканці стурбовані також тим, що забудова може негативно вплинути на технічний стан їх будинків, які побудовані поряд з тонелем метро на пливунах, що обумовлені підземними водами ріки Либідь.
“ТОВ “Продуктів світ” отримала право власності на цю земельну ділянку всупереч усім законам України. Ніяких містобудівних слухань, ніякого дотримання містобудівних норм”, — заявив В.ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ. Зокрема, на його думку, цим будівництвом порушуються закони про планування і забудову територій; про архітектурну діяльність; про екологічну експертизу; про основи містобудування тощо. Земельна ділянка рішенням Київради була спочатку передана у короткострокову оренду, а згодом і продана під будівництво вищевказаного ТОВ. Однак такі рішення Київради, наголосив В.ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ, не були погоджені з мешканцями прилеглих будинків.
Він також розповів, що 31 січня 2006 року мешканці будинку звернулися до прокуратури Шевченківського району м. Києва з заявою, у якій вони просили перевірити законність дій забудовників та висловлювали свою категоричну незгоду на будівництво на їх прибудинковій території. Мешканці спиралися на ст. 3 Конституції України, яка декларує найвищою соціальною цінністю людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку. Оскільки відповідь з прокуратури так і не надійшла, мешканці надіслали дві телеграми на ім’я гаранта Конституції — Президента України В.ЮЩЕНКА, у яких повідомляли про небезпеку, що загрожувала їхнім будинкам внаслідок незаконної забудови. Але ці звернення також залишились без відповіді.
В.ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ повідомив, що 21 лютого 2006 року на території між будинками, де тепер розгорнувся майданчик будівництва, був призначений офіційний мітинг. Заявка на проведення акції подавалася не від виборчого блоку, а особисто від нього як депутата Деснянської райради в м.Києві. Коли пікетники прибули на місце, там уже були особи, які, за словами В.ЧЕРНЯХОВСЬКОГО, представилися охоронцями депутата Київради Віталія КОМОВА.
За словами В.ЧЕРНЯХОВСЬКОГО, “при спробі пройти до місця проведення мітингу на законних підставах на нас було здійснено напад цими людьми”, — заявив В.ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ.
Він зауважив, що депутат В.КОМОВ раніше виступав проти незаконної забудови столиці і брав участь у пікетах незадоволених будівництвом громадян, цього разу поводився зовсім інакше.
“Він (КОМОВ — УНІАН) заявив, що ці забудовники, мовляв, класні хлопці, і ми вам, мовляв, не дамо нічого зламати. Хочу нагадати, що особисто КОМОВ ламав паркан на Шулявці. Тут раптом така турбота про забудовників”, — зазначив В.ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ.
Люди, про яких розповідав В.ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ, розбили фотокамеру кореспондента УНІАН, який прибув на акцію. «Вважай, що у тебе просто камера поламалася», — зауважили молодики. При цьому фотокореспондент УНІАН прийшов на подію з посвідченням. Тим самим, журналісту було вчинені перешкоди при виконанні ним професійних обов`язків.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
російський диктатор Зеленский разом з своїми російськими друзями знищує українських опозиційних журналістів та антикорупціонерів –
-
«Наш російський президент», — у 2013 році Зеленский публічно з московської сцени зізнався про наявність у нього російського громадянства –
-
Чьотки з Афона від московських монахів на руці Єрмака видали штірліца. 2 фото –
-
Ця зелена потвора купаєтся у крові Українців що воно меле а??? Перенюхав чи зброю хоче продавати яку ми отримали від партнерів??? –
-
Український генерал Залужний us російський розвідник Зеленский. Порівняльний аналіз #какаяразніца –
-
На телемарафоні нейромережами домальовано Зеленскому аудиторію під час його виступу в ООН! –
-
Геноцид! Кадри знищення спільниками путіним та зеленским міста з людьми в Україні #russianterroriststate. Відео –
-
Гладчук: Зеленский у 2019 році взяв гроші від російських терористів фсб рф та мгб днр на свою виборчу кампанію. Вже відомо та задокументовано ДВА (!) таких випадки –
-
Розовий фламінго 🦩, дітя отката... Хроніки зеленського пиZдежа™ в інтересах росії. Розслідування –
-
Хто ж він такий, цей ватник Євгеній Брагар? Як він взагалі проліз до Верховної Ради? Розслідування –
-
Українська журналістка Вікторія Рощина була закатована у росії –
-
Про зв'язки з кремлем російського мафіозі та друга Зеленского Міндіча –
-
Сирський за підтримки Зеленського зруйнував плани контрнаступу на півдні, забравши частину сил на схід — NYT –
-
російський мохнорилий ІПСОшник Пєтров обгавкав Залужного –
-
рашист Стефанчук імплементує тоталітарний російський закон 14057, який заткне рота всім українським журналістам –
