Трудовий колектив білоцерківської газети “Копейка” заявляє про тиск на видання
Трудовий колектив газети “Копейка” (м. Біла Церква, Київська обл.) заявляє про тиск на видання.
Про це йдеться в тексті офіційної заяви колективу газети на адресу прокурора міста Олександра ЛУПЕЙКА, Секретаріату Президента України, комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, Генеральної прокуратури України, переданій УНІАН.
Згідно із заявою, 19 березня о 15.00 представники Білоцерківської прокуратури здійснили обшук у приміщенні газети, після чого вилучили 2 комп’ютери та допитали двох співробітниць видання: виконавчого редактора газети Ірину МАКСИМЕНКО та дизайнера-верстальника Світлану СУВОРОВУ.
Такі дії представники прокуратури пояснили тим, що в ніч з 18 на 19 березня було затримано водія “Копейки” Віталія БУРКІВСЬКОГО, в автомобілі якого, крім номерів “Копейки”, було виявлено номери видання “Белая Церковь криминальная” з критичним матеріалом про кандидата на посаду мера Сергія ВАХНІЯ і книжки про діяльність прокурора Білої Церкви О.ЛУПЕЙКА. За словами представників прокуратури, водій “Копейки” заявив, що ці видання готували до друку І.МАКСИМЕНКО та С.СУВОРОВА. Водночас, працівники газети до цього часу не можуть вийти на зв’язок з В.БУРКІВСЬКИМ для того, щоб прояснити ситуацію.
“Проведення обшуку в редакції газети «Копейка» та допиту журналістів в приміщенні прокуратури м. Біла Церква, на думку редакції, є спробами тиску на одну із найбільших незалежних газет м. Біла Церква”, — зазначається в офіційній заяві газети.
“Офіційно вам заявляємо, що від імені газети «Копейка» або її видавника — підприємства «Біком», не замовлялися негативні агітаційні матеріали про учасників виборчого процесу в м. Біла Церква, кошти за відповідний друк не сплачувалися, жодні документи не підписувалися, доручення на публікацію поліграфічній компанії не надавалися”, — додають представники трудового колективу видання.
Члени трудового колективу зазначають, що вірогідність спроб тиску на видання вони пояснюють тим, що газета часто подає гострі політичні матеріали, які містять критику органів державної влади, в тому числі органів прокуратури м. Біла Церква.
В заяві також наголошується на тому, що державним органам, в тому числі прокуратурі, Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади» прямо заборонено чинити будь-який тиск і втручатися у виробничий процес ЗМІ.
“Такі дії органів прокуратури, на наш погляд, є провокацією та проявом адміністративного тиску тих політичних сил, які не бажають бачити незалежну газету в Білій Церкві та сподіваються приховати ті недоліки та порушення законів, що є в нашому місті”, — підкреслюють члени трудового колективу газети “Копейка”.
Як повідомила УНІАН І.МАКСИМЕНКО, прокуратура досі не повернула вилучені системні блоки, а справу передала до Київської обласної прокуратури.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Гладчук: Сухаревський пройшов найкращий поліграф на посаду Головкома ЗСУ 13 квітня 2014 року –
-
Yulia Anikse: Сирський, іди нахуй! –
-
Брат директора ДБР Сухачов купував десятки апартаментів по ціні смартфона –
-
Гладчук застерігає США від повномасштабної наземної воєнної операції проти терористичного режиму в Ірані –
-
Єрмолаєв, проти якого ввів санкції Зеленский, звинуватив головне управління розвідки міністерства оборони України у замаху на себе і сім’ю –
-
Сирский наказав розстрілювати українських військових. Анонс розслідування про злочини –
-
Спільники путін та зеленский причетні до вбивства 56 тисяч українських дітей у Маріуполі. Розслідування –
-
Cuba libre! За вільну Кубу! –
-
путінський кат українців Зеленский щедро нагороджував Лучанова за катування та вбивства українців. Розслідування –
-
putin and Zelensky are killing everyone — both Senator Graham, Parubiy, and Kubiv were against russia –
-
Щодо правомірності насильницького спротиву незаконним діям ТЦК: забуті норми Конституції України –
-
російський терорист путін через смерть сенатора Ґрема передав привіт Трампові. Розслідування –
-
Гладчук вимагає від рашиста Зеленского негайно припинити свавільні затримання, катування та жорстоке поводження щодо українців –
-
Адвокат вбивці по справі Єрмолаєва, пов’язаний зі Стрелковським, в домі якого жили Буданов і помічниця Зеленського – Левченко –
-
Солідарність з журналістами «Бабеля» і вимоги в ООН припинити катування у «Скелі» за віру –
