19.01.2022 22:11 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Ігор Мазур (Тополя) звинуватив «VIP-політв'язнів» Тимошенко і Луценка у подвійних стандартах

Європарламент сповідує подвійні стандарти, цікавлячись станом здоров'я і умовами утримання лише екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Натомість європарламентаріям «наплювати на тисячі інших ув'язнених українських жінок». Про це журналістам заявив один із лідерів УНА-УНСО Ігор Мазур.

«Вони можуть кричати про репресії проти окремих лідерів сьогодні, галопом розглядати їхні справи, як першочергові, і забувають про „простих смертних“ демонстрантів. Націоналісти-бандерівці не на часі для Страсбурга. Європарламентаріям цікавий стан здоров'я і умови утримання однієї людини в Качанівській колонії і плювати їм на тисячі інших ув'язнених жінок», — відзначив Мазур.

Політик нагадав, як у 2009 році Страсбурзький суд звернувся до уряду Тимошенко з запитаннями: «Чи справедливі вимоги засуджених за участь в акції „Україна без Кучми“ (УБК),  чи потрібно відшкодувати їм за арешт з побиттям, вибивання показів, утримання в клітці під час судового процесу, втрату здоров'я?»

«Уряд тоді не визнав наші вимоги по жодному з пунктів. На його думку, ми були засуджені за кримінальні злочини відповідно до чинного законодавства. А сьогодні це законодавство працює проти них...» — наголосив унсовець.

Він зауважив, що нинішні VIP-політв'язні Тимошенко та Луценко, згадуючи свою участь в УБК, ні разу під час своїх судових виступів не згадали тих, хто був засуджений «кучмівським режимом на роки неволі за свій гайдамацький чин».

«Хоча міг Юра Луценко згадати під час виступу, як приїхав на Харківщину до мене на туберкульозну зону, як „шуршали“ полковники, намагаючись догодити нардепу, показували VIP-корпус, де жили в'язні, які співпрацювали з адміністрацією або платили круглу суму. Його дивувало, що я в будівельній бригаді, живу в старому бараці», — відзначив Мазур.

Він також нагадав, що екс-лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль свого часу залишив організацію заради БЮТ і, опинившись на волі, приїхав до колишніх своїх соратників лише в день їхнього звільнення.

«Не заходив Шкіль і на судовий процес Луценка на відміну від мене. Це вам ще слова з пісні про подвійні стандарти. Любити і жаліти себе рідних сьогоднішнім політикам, які знаходяться за гратами, ніхто не забороняє, але не забувайте, що були політичні репресії і при царському режимі, і при комуністах, і після проголошення незалежності України», — підсумував Мазур.

Нагадаємо, 9 березня 2001 року в рамках акції «Україна без Кучми» центром Києва пройшла багатотисячна демонстрація з гаслами та транспарантами, які вимагали відставки другого президента Леоніда Кучми та притягнення його до кримінальної відповідальності. У той же день під адміністрацією президента Кучми відбулись масові сутички демонстрантів з правоохоронцями, унаслідок яких було порушено т.зв. «справу 9 березня». Майже два десятки активістів УНА-УНСО незаконно опинились тоді за гратами.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 11-03-2012 12:21 | Кількість переглядів 59169 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100