3.12.2024 19:02 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Угода з Shell змінить баланс політичних сил в Україні, — The Financial Times

The Wall Street Journal і The Financial Times спрогнозували наслідки підписання у Давосі тристоронньої угоди про розподіл видобутого сланцевого газу на Юзівській площі у Донецькій та Харківській областях. На думку американських журналістів, угода може стати першим кроком до зміни політичного балансу сил.

The Wall Street Journal у статті «Україна підписала газову угоду з Shell» зазначає, що угода з Shell є історичною — кроком до зменшення Україною залежності від постачання газу з Росії і кроком до послаблення економічного та політичного тиску Москви.

Водночас видання згадує про іншу нафтогазову компанію — Chevron, що минулого року отримала право на розробку Олеської площі у Західній Україні, та зазначає, що її намірам чинять опір націоналістичні політики через питання збереження довкілля.

Журналіст The Financial Times Ніл Баклі у дописі «Газова угода України з Shell: будуть і наступні?» у редакційному блозі beyondbrics висловлює думку, що підписана у Давосі у четвер угода не лише сприятиме скороченню енергетичної залежності України від Росії, але й дасть необхідний поштовх для покращення інвестиційного клімату в Україні, принаймні в енергетичному секторі.

Енергетичні компанії давно готові інвестувати у тих країнах та ситуаціях, яких уникатимуть інші. Тож за угодою з Shell навряд чи підуть великі інвестиції в інші галузі, ніж енергетику, особливо якщо в Україні не докладуть значних зусиль для скорочення корупції та зміцнення правової бази.

Проте, на думку Баклі, інвестиційне середовище в Україні таки може змінитися, якщо скорочення залежності від імпортованого російського газу — завдяки угоді з Shell та іншим — дасть змогу Україні тісніше інтегруватися з ЄС. А це означає підписання давно очікуваної угоди про вільну торгівлю та асоціацію. Без неї мало які іноземні компанії готові інвестувати в український агробізнес та харчову промисловість. Вона має дати їм змогу вільно експортувати товари з України на єдиний ринок ЄС.

Поки що підписання угоди видається віддаленою перспективою — з огляду на політично мотивоване переслідування Юлії Тимошенко, але угода з Shell може виявитися першим кроком до зміни політичного балансу сил.

Нагадаємо, учора в Давосі в присутності президента України Віктора Януковича та прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте підписали газову угоду між Shell та компанією «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу.

Цього року Shell зобов’язалася інвестувати у видобуток та розвідку в Україні $400 млн (загальна сума інвестицій може перевищити $10 млрд), а така сума є доволі значною для країни, потік прямих закордонних інвестицій у яку за всі роки незалежності склав лише $50 млрд.

Таким чином зменшення енергетичної залежності від Росії сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 26-01-2013 11:38 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100