Поставок «Кольчуг» в Іран не було і бути не могло
У Секретаріаті Президента України заявляють, що поставок «Кольчуг» в Іран не було і бути не могло.
Про це сьогодні пише газета «Дело», коментуючи заяву британського видання Janes Defence Weekly про те, що Україна поставила в Іран радари «Кольчуга».
Так, за словами завідувача відділом програм військово-технічної співпраці Головної служби оборонної політики Секретаріату Президента України Віктора ГВОЗДЯ, поставок «Кольчуг» в Іран не було і бути не могло. «Існуюча в Україні система експортного контролю припускає дуже жорсткі заходи перевірки всіх поставок озброєнь за кордон. Державна служба експортного контролю України дозволів на постачання «Кольчуг» в Іран не видавала. Тому говорити про реальність продажу українських станцій Ірану не доводиться», — заявив В.ГВОЗДЬ.
На його думку, нереальним є й припущення про можливість нелегальних поставок «Кольчуг» з України. «Українські спецслужби жорстко відстежують ситуацію у сфері торгівлі зброєю», — сказав В.ГВОЗДЬ. За його словами, кожна «Кольчуга» в Україні знаходиться під жорстким контролем. Після відомого іракського «кольчужного скандалу» кожен гвинтик цих станцій контролюється, і важко (навіть із суто технічного боку) припустити, що станції могли вивезти в Іран, сказав В.ГВОЗДЬ.
Крім того, він заявив, що продаж «Кольчуг» в Іран на тлі нелегких переговорів світової спільноти за іранською ядерною програмою є абсолютно нелогічною з погляду курсу України на європейську інтеграцію.
Як пише «Дело», унікальний у своєму роді радіолокаційний комплекс «Кольчуга» складається з трьох станцій. Кожна з них дозволяє представити на електронній карті місцевості, яка висвічується на дисплеї, повну картину розташування всіх джерел радіотехнічного вимірювання (морських, наземних, повітряних) у радіусі близько 600 км і в діапазоні частот 0,1-18,0 Ггц. При цьому станція, маючи значну базу даних, ідентифікує джерело сигналу і представляє розрахунку з достовірністю 0,9 його ймовірний «образ». Визначення координат об`єкта проводиться автоматично.
Розпізнавання об`єкта здійснюється заздалегідь на відстані близько 600 км, що дозволяє оператору своєчасно оцінити реальну небезпеку і дає достатньо часу (не меншого 20-30 хвилин) для вживання необхідних заходів, наприклад, системою ППО. Використання комплексу в прикордонній зоні дозволяє «заблокувати» кордон довжиною в 1 тис. км.
Інтенсивність вхідного потоку інформації необмежена. Всі операції щодо виявлення і розпізнаванню джерела радіовипромінювання здійснюються автоматично. Одне з безперечних позитивів комплексу — неможливість його визначення радіоелектронними засобами противника. У той же час об`єкт, який потрапив у поле зору комплексу, не підозрює про те, що його виявили.
У 2002 році США звинуватили Україну в продажу Іраку кількох «Кольчуг». Довести факт продажу «Кольчуг» Сполученим Штатам так і не вдалося навіть після проведення військової операції в Іраку. Проте для України цей випадок приніс найбільше охолодження відносин із США з моменту здобуття незалежності.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Гладчук: гібрідний російський ворог Зеленский за завданням своїх кураторів з фсб рф зумисно ЗНИЩУЄ іноземний добровольчий рух –
-
російські окупанти перевезли полоненого захисника України до виправної колонії у Тульській області, де жорстоко та безжально катували –
-
російський фсбешник Зеленский за наказом своїх московських кураторів знищує іноземний добровольчий рух в Україні –
-
Зеленський та Патрушев — давні колеги по фсб рф та старі друзі –
-
російські загарбники вже обстрілюють Запоріжжя з реактивної артилерії. Відео –
-
Зеленський свідомо сприяє окупації України. Розслідування –
-
Вадим Гладчук: путін та зеленский — спільники по геноциду українців та російські вороги –
-
ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ФСБШНІ СЛУГИ ПРИНЕСЛИ НАМ СМЕРТЬ! І ТОМУ ЇХНЕ МІСЦЕ — В ПЕКЛІ –
-
російський фсбешник Арахамія представляє Україну і зустрічається з Трампом. Фото –
-
Зеленський остаточно втрачає зв'язок з реальністю — кореспондент WSJ Боян Панцевський –
-
Зеленский, який перевів тисячі захисників неба України у піхоту, вчиняє геноцид українців разом з хуйлом путіним –
-
Ми живемо в страшний час Іуди Зеленского –
-
За бабло. Просто за бабло. Зеленський, Баканов, Єрмак, Наумов… А вони точно людського виду? –
-
путіноїд Зеленский у Давосі таки зустрінеться з Президентом США Трампом. Відео –
-
Після допису про держзраду Зеленского та його російське ІПСО про травневі шашлики Гладчуку заблокували обліковий запис у Facebook –
