2.12.2021 23:50 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Корумпований суд не схотів повернути державі вкрадені Щербанем та Хомутинніком тисячу гектарів ставків

Суд відмовився повернути Фонду держмайна ставки на Сумщині, які з 2001 року орендує ПАТ «Сумирибгосп».

Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 14 жовтня 2014 року, передає сайт «Наші гроші».

У лютому 2001 року Фонд держмайна передав ВАТ «Сумирибгосп» в оренду ставки, вартість яких станом на травень 2000 року становила 2,91 млн гривень. Орендна плата була встановлена у розмірі 7 тисяч гривень в місяць.

У 2007 році договір оренди було продовжено до 31 грудня 2016 року, а орендна плата встановлена у розмірі 14 тисяч гривень.

У грудні 2011 року розмір орендної плати було збільшено до 59 тисяч гривень. «Сумирибгосп» оскаржив це в суді. У 2012—2013 роках суди усіх трьох інстанцій визнали останню зміну орендної плати недійсною.

Вони виходили з того, що орендоване майно не є цілісним майновим комплексом, а представляє собою об’єкти нерухомого майна. Відтак, застосування орендної ставки у розмірі 16% від балансової вартості майна є безпідставним. Орендна плата має становити 10% від вартості нерухомого майна.

Після цього «Сумирибгосп» продовжує платити за ставкою, визначеною у 2007 році. Оскільки у подальшому сторони не змогли узгодити нову орендну ставку і підприємство відмовилося розривати договір оренди на вимогу ФДМУ, Фонд подав позов до суду.

Суди усіх трьох інстанцій у задоволенні позову ФДМУ відмовили, оскільки договір оренди стосувався різного майна, а не цілісного майнового комплексу.

«Сумирибгосп» отримав в оренду гідротехнічні споруди, греблі, дамби, водовипуски та інше майно в кількості 75 одиниць в різних частинах Сумської області.

ПАТ «Сумирибгосп» орендує рибні цехи «Есмань» (Глухівський район), «Сироватка» (Сумський район, Краснопільський район), «Суми» ділянка 1 (м. Суми), «Конотоп» (Конотопський район). За даними ЗМІ, ці рибні цехи займають близько 1,1 тисяч га.

За даними SMIDA 76% акцій підприємства розподілено між ПАТ «ДВ Система», ПАТ ЗНВКIФ «Каскад-інвест», ТОВ «Мiжрегiональний центр фондових технологій», ТОВ «Капiтал Сервіс» і ТОВ «Бiзнес Контроль». ПАТ ЗНВКIФ «Каскад-Інвест» належить народному депутату Віталію Хомутинніку.

Засновником ТОВ «Бiзнес Контроль» є донецьке ПП «Актив-Інвест», яким володіє екс-голова Сумської і Донецької облдержадміністрацій Володимир Щербань. У свою чергу фірма «Бiзнес Контроль» є засновником ТОВ «Мiжрегiональний центр фондових технологій». ТОВ «Капiтал Сервіс» і ПАТ «ДВ Система» також пов’язані із Щербанем.

Також зазначається, що у 2005 році членом спостережної ради «Сумирибгоспу» був Юрій Чмир. У 2006—2010 роках він був народним депутатом від партії регіонів, у 2010—2013 роках — головою Сумської ОДА, а з грудня 2013 року і до лютого цього року — заступником глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна та Андрія Клюєва.

 

 

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 30-10-2014 18:08 | Кількість переглядів 22546 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100