Ющенко розкритикував наміри Азарова щодо Укрнафти
Перший віце-прем`єр-міністр Микола АЗАРОВ вважає, що необхідно змусити «Укрнафту» продавати газ населенню. Президент України Віктор ЮЩЕНКО виступає проти такого адміністративного тиску.
Як заявив М.АЗАРОВ, коментуючи сьогодні журналістам ветування Президентом Закону «Про внесення змін до Закону України «Про господарські товариства» (щодо особливостей управління акціонерними товариствами нафтогазового комплексу)», яким передбачається зниження кворуму для проведення зборів акціонерів з 60% до 50%, влада «повинна здешевити газ для населення і змусити «Укрнафту» постачати йому ті 4,5 млрд. кубометра газу, які вона видобуває». Він також відзначив, що державна компанія повинна виконувати доручення уряду, але зважаючи на відсутність відповідного законодавчого регулювання, цього не робить.
Як повідомляє кореспондент УНІАН, Президент у своєму заключному слові на зустрічі з промисловцями і підприємцями заявив, що негативно сприйняв сказане М.АЗАРОВИМ щодо наміру «змусити «Укрнафту» постачати газ населенню.
В.ЮЩЕНКО наголосив, що вказане підприємство є рівноправним учасником економічних відносин і повинно користуватися однаковими правами з рештою суб`єктів господарювання. «Мене насторожують репліки — аби змусити «Укрнафту» роздавати нафту і газ населенню. Будь ласка, якщо уряд хоче бути щедрим, то хай через бюджет компенсує (різницю ціни газу для промислових споживачів і населення — УНІАН), і вона даватиме його, куди ви скажете. Вона – суб`єкт конкурентного ринку, і вона повинна працювати в тих умовах, в яких працює бізнес в нафтовій і газовій сфері. «Укрнафта» — це не Пенсійний фонд, «Укрнафта» — це не фонд соціальної підтримки. «Укрнафта» готова весь прибуток, який вона одержує, передати до бюджету через спеціальний механізм, але хай вона працює в конкурентних умовах, і ці податки перенаправляйте через бюджет куди хочете», — сказав Президент.
Як повідомляв УНІАН, 17 листопада ц.р. голова правління ВАТ «Укрнафта» Ігор ПАЛИЦЯ заявив, що компанія готова реалізовувати весь природний газ власного видобутку «так, як вирішить уряд».
«Ми готові, погоджуємось і хочемо продавати газ так, як вирішить уряд — на аукціонах, чи це будуть прямі договори з підприємствами із газозабезпечення. Ми виконуватимемо всі рішення уряду», — заявив І.ПАЛИЦЯ.
При цьому він додав: «Єдине, що хотілося б, аби при цьому були враховані розрахунки за собівартістю видобутку газу в компанії, які підтверджені всіма перевірками КРУ і податковою, і компанії не було завдано прямих збитків з продажу цього газу».
27 вересня ц.р. «Укрнафта» вперше реалізувала товарний горючий природний газ для потреб населення на спеціалізованому аукціоні на біржі.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Капітанівка. Камишин — радник Зеленского, який допоміг своїм російським друзям з атакою на Капитонівку –
-
Цифровий концтабір для українців від Зеленского: від заблокованих банківських рахунків і позбавлення права керувати транспортом до відмови в наданні будь-яких адміністративних послуг –
-
Віктор Ягун: Кожен оборонний захід відтепер має плануватися не як конференція, а як спеціальна операція –
-
Капітанівка: операція з ознаками агентурно забезпеченої диверсії. Розслідування –
-
Чернігів та Капітанівка. Тупість? Безпечність? Зрада? Богдан Хмельницький наказав би з нього здерти шкіру, безумовно живцем –
-
Юлія Микитенко: «Ми таки не росія» –
-
Гладчук: Схоже це саме та Маруся, яка зробить інтернет через Дію, як того хоче путін та зеленский –
-
Гладчук: Ідея провести «потужну» miltech виставку і допомогти російському агресору роз'їбать село під Києвом (навести ракети балістичні) належить фсбешному кроту Зеленскому. Розслідування –
-
Vadym Gladchuk: дев'ять методів боротьби з російськими КАБами –
-
Про справжніх рятівників Києва у 2022 році –
-
Гладчук: Сухаревський пройшов найкращий поліграф на посаду Головкома ЗСУ 13 квітня 2014 року –
-
Yulia Anikse: Сирський, іди нахуй! –
-
Брат директора ДБР Сухачов купував десятки апартаментів по ціні смартфона –
-
Гладчук застерігає США від повномасштабної наземної воєнної операції проти терористичного режиму в Ірані –
-
Єрмолаєв, проти якого ввів санкції Зеленский, звинуватив головне управління розвідки міністерства оборони України у замаху на себе і сім’ю –
