31.07.2021 04:17 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Україна не отримала електроенергію, за яку уряд Яценюка заплатив 580 млн грн Януковичу та Ахметову. Документ

Депутат «БПП» Сергій Лещенко стверджує, що Україна не отримувала електроенергію з окупованих територій, за яку заплатила держкомпанія «Енергоринок», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це він написав у своєму блозі на «Українській правді».

«Мною отримано докази відсутності перетоку електроенергії з зони „ЛНР-ДНР“ на територію, контрольовану українською владою», — зазначив депутат.

"Це доповідна в.о. директора «Укренерго» Касіча на міністра енергетики Демчишина про те, що «від'єднання від Об'єднаної Енергетичної Системи України Старобешівської ТЕС („Донбасенерго“, Янукович) та Зуївської ТЕС („Східенерго“, Ахметов) суттєво не вплине а режим роботи Об'єднаної Енергетичної Системи України, оскільки весь виробіток ТЕС був спожитий в зоні АТО», — додав він.

«Трохи передісторії. 13 лютого компанія Олександра Януковича „Донбасенерго“ отримала на руки ухвалу Печерського суду, якою Україна мала перевести гроші на цю компанію. Для „Донбасенерго“ робилося виключення – для неї зупинялася дія постанови Нацкомісії регулювання електроенергетики, якою заборонялися розрахунки за електроенергію, вироблену на потужностях в ЛНР-ДНР.

І в той же день, 13 лютого (!), не дочекавшись апеляції (!), державне підприємство „Енергоринок“, підконтрольне Кабміну, перерахувало 200 мільйонів гривень „Донбасенерго“. Враховуючи також, що 200 мільйонів для цього платежу треба було акумулювати, є всі підстави вважати, що існувала змова між позивачем – „Донбасенерго“ Януковича – і державним підприємством „Енергоринок“ в особі Юрія Гнатюка.

14 лютого аналогічне рішення про зупинку дії постанови НКРЕ отримала компанія Ахметова „Східенерго“. Держпідприємство „Енергоринок“ оперативно перерахувало Ахметову 380 млн грн (!) за електроенергію, вироблену на підконтрольних терористам з ЛНР-ДНР територіях. Підставою стала ухвала Донецького суду, що засідає тепер в Слов'янську, якою Ахметов також зупинив дію постанови Нацкомісії регулювання енергетики», — пише Лещенко.

«Знаю, що тепер керівництво „Енергоринку“ ходить на допити до ГПУ. Сподіваюся, воно розповість, хто дав команду перевести понад півмільярда гривень за продукцію, яка так і не дійшла до підконтрольних Києву територій», — написав Лещенко.

Як відомо, Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо перерахування державною компанією «Енергоринок» грошей за електроенергію, вироблену на окупованих рашистами територіях.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 26-02-2015 16:46 | Кількість переглядів 91958 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100