18.06.2024 10:57 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Під парасолькою Райніна, або як відкрито пиляють кошти на Харківщині. Розслідування

Rainin Igor1

Фігурант кримінального провадження та новостворена прокладка розпиляли тендер на десять мільйонів при підтримці чиновників губернатора Райніна, які вже здобули славу найбільш скандальних в регіоні.

Харківщина – це унікальний край, де корупціонери завжди мають зелене світло і є одними з найбільш нахабних в Україні.

Поліція відреагувала на цей тендер, підозрюючи, що гроші будуть виведені через фіктивні фірми. Але чиновники ОДА одним платежем миттєво скинули всі гроші підозрюваній фірмі.

І після цього фігуранти зробили ще один «хід конем»: співласник фірми, яка програла тендер, став засновником фірми переможця, яка і отримала всі гроші.

Цей жест зневаги до таких понять як «конкуренція» і «прозорість» є фактичною вдячністю поняттям «розпил» та «злив». І він повністю ігнорується в облдержадміністрації. Тому виникають сумніви і в тому, чи зможе слідство довести справу до кінця, а клерків ОДА – до тюрми. Бо скандал може бути на найвищому місцевому рівні. Отже про явки та паролі.

Об’єкт про який йдеться – реконструкція Малоданилівських очисних споруд. Роботи намагаються виконати з 2012 року, але кошти тільки освоюють без значного просування вперед. За цей період вже були проведені тендери на загальну суму 74,15 млн. грн.

З 2014 року цими обрудками зацікавилися правоохоронці. Слідчі вважали, що вартість робіт були завищені в рази, а керівники підрядника ТОВ «Спецводстрой» діяли у зговорі з чиновниками. Зокрема,  представник підприємства передав  директору департаменту ОДА більше мільйона гривень готівкою.

Засновниками «Спецводстрою» були Інна Морозова та Леонтій Антонюк. А фактичним керівником правоохоронці вважали батька Морозової – Миколу Кожанова. Фірми родини Кожанова активно вигравали тендери, як за часів Януковича, так і після нього. А сам Кожанов виконував проектні роботи, більшість з яких виявилися проблемними. Зокрема, будівництво водопроводу на Сахновщині.

У вересні 2015 «Спецводстрой» почав процедуру ліквідації. Але Кожанов у якості фізособи-підприємця продовжував отримувати кошти від ОДА. У грудні 2015 року департамент перерахував Кожанову 331 тис. грн. за проектні роботи капремонту каналізаційної системи в Дергачах.

На початку листопада Департамент капбудівництва ОДА провів черговий тендер на Малоданилівські споруди. Його розіграли ТОВ «Бест-Р» і ТОВ «Кодем».

Формально перемогу отримало «Бест-Р», створене після оголошення про проведення торгів. Про формальність ми кажемо тому, що відразу після перемоги новим власником фірми стала Елла Кутько. Це ще одна донька Кожанова, яка входила до складу переможеного засновників «Кодему» (раніше співвласником цієї фірми був і сам Кожанов).

Ну і на останок варто відмітити тих, хто не помічає таких успіхів родини Кожанова. А саме губернатора Ігора Райніна та його заступника Євгенія Шахненко, який до березня 2015 року був директором Департаменту капбудівництва ОДА, а на новій посаді також курирує будівельну галузь.

Ось така вона Харківщина – край, де здійснюються мрії окремих пацанів.

Павло Новик, Національне бюро розслідувань України

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 30-08-2016 18:32 | Кількість переглядів 88923 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100