НАБУ зацікавилося тендером залізниці на чверть мільярда. Подробиці
Суд дав доступ детективам Національного антикорупційного бюро до документів ПАТ «Українська залізниця» щодо закупівлі стрілочних переводів у ТОВ «Арго» на 226,2 млн грн.
Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду Києва від 8 червня 2016 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
У квітні цього року Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» уклала договір вартістю 226,19 млн грн. з ТОВ «Арго» на придбання стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристрію зрівнювального.
В рамках кримінального провадження встановлено, що компанія «Арго» продавала стрілочні переводи виробництва ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод». Причому у виробника товар на 15-20% дешевший. За загальним обсягом постачання це складає різницю в 35 млн грн.
Видання «Наші гроші» також фіксували, що закупівельні ціни були на 10-20% вищі від тендеру у липні 2015 року, коли замовлення залізниці отримали українські виробники стрілочних переводів — ТОВ «Трансінвест Холдинг» Ріната Ахметова і ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод».
Акціонером останнього раніше був Загід Краснов, а тепер акції записано на кіпрські компанії.
Детективи вважають, що працівники «ЦЗВ» діяли всупереч інтересам держпідприємства, неправильно обрали процедуру закупівлі, уклали договір з невиробником продукції, чим вчинили розтрату коштів державного підприємства.
Суд дав НАБУ доступ до документації конкурсних торгів, протоколів засідання тендерного комітету, пропозицій учасників, договору поставки, первинних бухгалтерських документів по контракту та ін.
Фірма «Арго» незадовго до перемоги на тендері змінила адресу реєстрації (з вул. Філатова, 22/8 у Києві на вул. Басейну, 5б), а також засновників. Раніше засновниками були Сергій Комаров з Красного Луча на Луганщині та В’ячеслав Шатило з Овруча на Житомирщині. Новим власником став Антон Шевченко з Фастова.
Відомо, про схоже провадження Генпрокуратури. Справа стосувалася придбання залізницею устаткування через посередника з переплатою у 36,97 млн грн.
Виробником був так само «Дніпропетровський стрілочний завод», а посередником — ТОВ «Дніпрозалізничпостачання». Власник останнього — Дмитро Абрамов — раніше був акціонером «Дніпропетровського стрілочного заводу».
Також 12 липня НАБУ повідомило про викриття схеми заволодіння державними коштами під час проведення держзакупівель «Укрзалізничпостачем» (так до 2016 року називалась філія «ЦЗВ»).
Коментарі
Все про: Антон Шевченко, В’ячеслав Шатило, Дмитро Абрамов, Загід Краснов, закупівлі, кримінальне провадження, ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод", ПАТ "Українська залізниця", Ринат Ахметов, Сергій Комаров, тендер, ТОВ "Арго", ТОВ "Трансінвест Холдинг"
Читайте по темі
- Розробник одіозної бази Фонду держмайна розіграв 19 мільйонів Мінюсту на новий реєстр – 167290
- Укрзализныця наняла пиарщика Русанова для ведения страницы в Facebook за 117 тыс. грн в месяц – 167270
- Юрій Курбаль з «Київпастрансу» роздав родичам тендерів на 70 мільйонів. Відео – 167268
- «Укрзалізниця» замовила палива на 652 мільйони у клона «Трейд коммодіті» – 167273
- По 85 грн за кілограм, — «Київводоканал» закупив солі на мільйон – 167268
- Казнокрадство. Держшахта «Росія» купила м’яса по 4 тисячі гривень за кілограм та воду по 588 гривень за літр. Подробиці – 167255
- #Казнокрадство. Мерія Ірпеня купила ялинку за ціною в 4 рази дорожче київської. Фото – 167248
- У корупціонера Кличка замовили 15 «швидких» за завищеними цінами. Подробиці – 167254
- Артемсоль купила бумаги на 67 миллионов у экс-депутата Госдумы РФ Владимира Крупчака – 167251
- Нацгвардія готується до розгону масових акцій: замовила терміновий ремонт водометів за 10 мільйонів – 167250
- Під парасолькою Райніна, або як відкрито пиляють кошти на Харківщині. Розслідування – 167594
- Гроші не пахнуть: фірма екс-депутата Петра Перейми за майже 1 млн. грн збудує громадський туалет у Хмельницькому – 167246
- Казнокрадство по-новому. Добудовувати «Охматдит» буде компанія зі статутним капіталом 375 гривень – 167242
- Красти так мільярд! Укртрансгаз хоче на 13 мільярдів купити газ удвічі дорожче від ціни газу, який Нафтогаз зараз імпортує з Європи – 167250