Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів мафіозі Коломойського і Боголюбова
Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать.
Про це розповіли у прес-службі Приватбанку, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
У повідомленні говориться, що «ПриватБанк» почав судовий розгляд у Високому суді Лондона проти своїх колишніх власників і керівників — Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.
«19 грудня 2017 року Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або знаходяться під їх контролем», — йдеться в повідомленні.
«Наказ про арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що панове Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже 2 млрд. дол. США, в результаті чого, кошти переводилися компаніям, які їм таємно належали або перебували під їх контролем», — повідомляє прес-служба.
Також наголошується, що за допомогою цього судового розгляду «ПриватБанк» збирається повернути понад 2,5 млрд дол США, з урахуванням відсотків.
«ПриватБанк впевнений в тому, що англійський суд розгляне позов справедливо і об'єктивно, а також, що він зможе добитися успіху і поверне кошти, які були незаконно з нього виведені», — відзначають в банку.
У грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.
Держава отримала 100% в його капіталі, а Приватбанк було докапіталізовано на 116,8 млрд гривень.
У рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in та були обмінені на акції додаткової емісії банку.
Загальна сума проведеного bail-in становила 29,4 млрд гривень.
9 червня 2017 року Коломойський подав перший позов до Національного банку й Приватбанку про розірвання договорів поруки.
Протягом червня екс-акціонер подав до суду ще декілька позовів, направлених проти Кабміну, НБУ та Приватбанку.
У вересні Коломойський подав ще два позови проти НБУ.
Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що Коломойський заперечує в суді рішення про визнання Приватбанку неплатоспроможним і його націоналізацію.
Рожкова також заявила, що їй та її колегам постійно погрожують у ситуації з «Приватбанком».
Загалом Коломойський та пов’язані з ним компанії та особи подали до суду 90 позовів у зв`язку з націоналізацією Приватбанку на загальну суму 8,913 мільярда гривень.
10 серпня директор НАБУ Ситник заявив, що НАБУ проводить економічні дослідження щодо справи про розкрадання коштів Приватбанку.
Ситник заявив, що у справі про розкрадання коштів «Приватбанку» є велика небезпека спричинення великих збитків державі.
За словами екс-голови Приватбанку Олександра Шлапака, ГПУ відкрила кілька кримінальних справ проти колишніх керівників або власників банку за статтями 218 і 220 Кримінального кодексу, а саме — доведення банку до неплатоспроможності.
У липні було оприлюднено листи Коломойського та Боголюбова на адресу голови НБУ Валерії Гонтаревої та голови уряду Володимира Гройсмана, в яких прописані зобов'язання, які вони погодилися виконати перед націоналізацією банку.
1 липня збіг термін, коли екс-акціонери Приватбанку повинні були реструктуризувати кредити пов'язаних з ними компаній. Вони цього не зробили.
Коментарі
Все про: Високий Суд Англії, Геннадія Боголюбова, Игоря Коломойского, Катерина Рожкова, Олександра Шлапака, ПриватБанк, розкрадання коштів
Читайте по темі
- Журналісти знайшли зв’язок топ-розвідника Сергія Семочка з екс-співвласником ''ПриватБанку" Геннадієм Боголюбовим –
- #Коломойський і #Боголюбов нашахраювали у Приватбанку на 5,5 мільярда доларів, — результати аудиту –
- #Коломойський і #Боголюбов купили громадянство Кіпру, – The Guardian –
- Суд Лондона заморозил $380 млн Коломойского и Боголюбова по иску компании Татнефть –