«Друзі президента» зривають постачання палива для української армії
Фірма «Газтрейд» намагається в судовому порядку змінити умови угод, а також розірвати деякі угоди на постачання палива, укладені за результатами тендерів з Міністерством оборони протягом 2017 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.
Така інформація міститься в численних судових документах, які проаналізував проект «Марлін».
Зокрема Господарський суд Дніпропетровської області розглядає позовну заяву "Газтрейд" про розірвання одразу шести угод з Міноборони, укладених влітку 2017 року на постачання різного виду палива загальною вартістю понад 700 млн гривень.
Ще в одній судовій справі ТОВ «Газтрейд» в середині грудня домігся перенести строки постачання бензину загальною вартістю 75 млн гривень з жовтня на кінець грудня 2017 року.
Проблеми «Газтрейд» пов’язані з кримінальними справами іншої скандальної фірми ТОВ «Трейд Коммодіті». З останньою ТОВ «Газтрейд» уклало угоду на виробництво палива.
ТОВ «Трейд Коммодіті» заключив угоду на постачання газового конденсату необхідного для виробництва палива з ТОВ «Хімпродторг ЛТД», яке в свою чергу закупило газ за зовнішньоекономічним контрактом з компанією «Реtro Energy Group Limited» (м. Дубаї, Арабські Емірати).
Судом встановлено, що ТОВ «Хімпродторг ЛТД» здійснив ввезення на територію України газового конденсату, але не пройшов митне оформлення. В серпні відкрито кримінальне провадження.
На думку митників, службовими особами ТОВ «Хімпродторг ЛТД» з метою зменшення розміру сплати митних платежів внесені недостовірні відомості до митної декларації, що призвело до заниження ПДВ на суму понад 800 тисяч грн.
Паралельно триває кримінальна справа, порушена НАБУ в 2016 році. На думку детективів, «Трейд Коммодіті» причетна до злочинної схеми посадових осіб Міноборони щодо закупівлі палива.
У грудні 2017 року адвокат заявила у суді, що арешт рахунків ТОВ «Трейд Коммодіті» може призвести до збитків у розмірі 142,5 млн гривень для держбюджету, у зв'язку з неможливістю виконання ТОВ «Газтрейд» своїх договірних зобов'язань перед Міністерством оборони.
Причина перегляду угод з Міноборони також криється в штрафних санкціях на користь держави. За порушення строків постачання продукції "Газтрейд" має сплатити пеню у розмірі 0,1% вартості продукції, з якої допущено прострочення виконання за кожний день прострочення.
А за прострочення понад 30 днів додатково стягується штраф у розмірі 7% вказаної вартості. Також відшкодовується вартість завданих збитків.
За даними YouControl ТОВ «Газтрейд» утворене в кінці 2016 року зі статутним капіталом 1 тисяча гривень у м. Дніпро. У січні минулого року фірму оформили на Дмитра Львова з м. Кам’янське Дніпропетровської області. У тому ж місті зареєстроване згадане «Трейд Коммодіті».
За даними «Наших грошей» протягом 2013—2014 років Дмитро Львов керував ТОВ «Нафта Кепітал Груп», заснованим компанією з управління активів «Капітал Групп». Серед співвласників останньої – співробітники групи «НЕСТ» інвестора «Трейд Коммодіті» Володимира Трофименка, який був затриманий НАБУ по згаданому кримінальному провадженню НАБУ.
Вже в квітні новостворене ТОВ «Газтрейд» виграло перші контракти від Міноборони на суму понад півмільярда гривень. Загалом протягом минулого року «Газтрейд» отримало від військового відомства контрактів на два мільярди гривень.
В тендерних пропозиціях були підкладені переважно довідки від виробника палива ТОВ «Трейд Коммодіті», яке входить в бізнес-групу Андрія Адамовського. Останній партнер впливового нардепа від Блоку Петра Порошенка Олександра Грановського. Сам Грановський свою причетність до «Коммодіті» заперечує.
Коментарі
Все про: Андрія Адамовського, Блоку Петра Порошенка, Володимир Трофименко, Дмитро Львов, Міністерство оборони, Міноборони, Олександра Грановського, постачання палива, Реtro Energy Group Limited, ТОВ "Нафта Кепітал Груп", ТОВ "Трейд Коммодіті", ТОВ "Хімпродторг ЛТД", фірма "Газтрейд"