Чорновіл забрехався. Бійців ”Альфи” під стінами Генпрокуратури 24 травня не було
Командир антитерористичного спецпідрозділу СБУ “Альфа” генерал Сергій ЧАЛИЙ, заявляє що бійці підрозділу не брали участі у протистоянні довкола Генпрокуратури.
Про це він заявив в інтерв’ю тижневику “Дзеркало тижня”, коментуючи події навколо захоплення будівлі Генеральної прокуратури наприкінці травня.
«Щоб припинити всілякі інсинуації навколо можливої участі «Альфи» у внутрішніх політичних конфліктах, заявляю, що «Альфи» під стінами прокуратури не було», — сказав С.ЧАЛИЙ.
За словами генерала, в приміщенні перебували двоє бійців підрозділу, яких залучив начальник Управління державної охорони Валерій ГЕЛЕТЕЙ для охорони нового прокурора Віктора ШЕМЧУКА. За твердженнями С.ЧАЛОГО, це цілком допускається законом і внутрішніми інструкціями охорони вищих посадових осіб держави.
«Альфа» ніколи не втрутилася б в подібний конфлікт, оскільки, представляючи антитерористичний підрозділ, не мала на те достатніх підстав», — коментує ситуацію генерал.
Крім того, запевняє він, навіть якщо би підрозділ отримав будь-чий одноосібний наказ, він не був би виконаний.
«Діями підрозділу в надзвичайній ситуації керує колегіальний орган, до складу якого входять представники всіх силових міністерств і відомств», — пояснив С.ЧАЛИЙ, додавши також, що «будь-який офіцер як бойового підрозділу «Альфа», так і СБУ згідно зі ст. 35-ою закону про СБУ має право не підкорятися протизаконному наказу».
24 травня біля приміщення ГПУ сталася сутичка між співробітниками спецпідрозділу МВС «Беркут» з невідомими особами, одягненими в чорну камуфляжну форму без розпізнавальних знаків.
У той день народний депутат фракції Партії регіонів Тарас ЧОРНОВІЛ заявив журналістам, що спецпідрозділ «Альфа» передано в підпорядкування Управлінню державної охорони. «За нашими останніми даними «Альфа» передана вказівкою чи розпорядженням, чи указом Президента, який поки що не оприлюднено, в розпорядження УДО, під керівництво пана ГЕЛЕТЕЯ”, — сказав Т.ЧОРНОВІЛ.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
ЧЕРВОНА АРМІЯ СИРСЬКОГО –
-
Залужний проти НАТО! Це той випадок, коли розчарування приходить раніше ніж зачарування –
-
російське НКВД під українським прапором влаштувало полювання на українських журналістів. Розслідування –
-
Ліквідація російських льотчиків — це чисте від КАБів та ракет небо України на 5-8 років, — Вадим Гладчук –
-
Екскомбат «Маґури» Олександр Ширшин заявив, що 225-й полк у 2025 році відкрив вогонь по українським бійцям на Бєлгородщині –
-
Щоб втримати захоплену владу Зеленский допомогає путіну вбити мільйони українців –
-
московський шахрай з фсб рф штілерман допомогає путіну знищувати українців –
-
Капітанівка. Камишин — радник Зеленского, який допоміг своїм російським друзям з атакою на Капитонівку –
-
Цифровий концтабір для українців від Зеленского: від заблокованих банківських рахунків і позбавлення права керувати транспортом до відмови в наданні будь-яких адміністративних послуг –
-
Віктор Ягун: Кожен оборонний захід відтепер має плануватися не як конференція, а як спеціальна операція –
-
Капітанівка: операція з ознаками агентурно забезпеченої диверсії. Розслідування –
-
Чернігів та Капітанівка. Тупість? Безпечність? Зрада? Богдан Хмельницький наказав би з нього здерти шкіру, безумовно живцем –
-
Юлія Микитенко: «Ми таки не росія» –
-
Гладчук: Схоже це саме та Маруся, яка зробить інтернет через Дію, як того хоче путін та зеленский –
-
Гладчук: Ідея провести «потужну» miltech виставку і допомогти російському агресору роз'їбать село під Києвом (навести ракети балістичні) належить фсбешному кроту Зеленскому. Розслідування –
