Печерська районна рада позбавила акредитації співробітника газети «Вечірні вісті»
19 липня Печерська районна рада голосами тридцяти трьох депутатів позбавила акредитації редактора відділу суспільних проблем газети «Вечірні вісті» Юрія Шеляженка. Мотивували це рішення тим тим, що в його публікаціях неправдиво висвітлювалася діяльність районної ради.
За словами самого Юрія, до цього ніхто з депутатів на висував до нього серйозних претензій: «Останні півроку я проводив цікавий експеримент — детальне висвітлення діяльності однієї з районних рад Києва, ходив на кожне засідання, знайшов інформацію про попередні проекти рішень депутатів районної ради. Згодом почав проводити відео зйомку. Адже згідно закону «Про друковані засоби масової інформації та пресу в Україні» стаття 26 пункт 3 «журналіст має право здійснювати записи з використанням будь-яких технічних засобів за виключенням випадків, передбачених законом».
Як вважає журналіст він намагався робити це досить об’єктивно: «Документальне підтвердження того, про що я писав в своїх статтях я викладав на сайті в Інтернеті. Також маю диктофоні записи всього, що я цитував. Був тільки інцидент з Володимиром Шпундрою, депутатом від Компартії. Я написав про те, які він прийшов на збори читачів однієї з бібліотек району. З’явилася інформація, що її збираються закривати, але він попросив не підіймати галас і сказав, що це питання її реформування не підіймається. Хоча у тих були документи, котрі затверджують протилежне. І от на сьогоднішньому засіданні виявилося, що деякі депутати хочуть обговорити не передбачене порядком денним питання стосовно позбавлення журналіста Юрія Шеляженка акредитації в районній раді. Обговорення тривало десять хвилин, вони звинуватили мене в тому, що я пишу замовні статті».
Копію рішення журналісту не надали, але в листі до головного редактора «Вечірніх вістей» написано, що висвітлення діяльності депутатів районної ради у нашій газеті носило тенденційний замовний характер: «Вони також перераховують кілька моїх статей і звинувачують мене в тому, що я не намагався розібратися в ситуації. Хоча насправді, коли я звертався за коментарями до секретаріату районної ради, мені їх ніхто надавати не захотів. Я сприймаю це як утиски свободи слова, бо кожен хто має до нас претензій, мав змогу виступити на сторінках нашого видання. Але замість цього депутати вирішили позбавити мене можливості отримувати об’єктивну інформацію з першоджерела, тобто їх виступів на сесії районної ради. Вперше в Києві районна рада рішенням більшості позбавляє журналіста акредитації, причому без винесення на громадське обговорення цього рішення проводження через комісію».
Як розповів Юрій «ТК», для початку йому б хотілося отримати копію цього рішення районної ради. Після цього він збирається відстоювати свої права в суді: «Я вважаю це рішення незаконним, бо згідно з законом, журналіст має право на одержання і використання інформації, має право відвідувати засідання державних регіональних органів самоврядування і так далі. Це рішення є злочином, бо перешкоджає професійній діяльності журналіста. Сподіваюсь, що в нашій країні є закони, котрі захищають права працівників ЗМІ».
«ТК» сподівається отримати коментарі від Печерської районної ради найближчим часом.
Ольга Ліцкевич, «Телекритика»
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Гладчук: гібрідний російський ворог Зеленский за завданням своїх кураторів з фсб рф зумисно ЗНИЩУЄ іноземний добровольчий рух –
-
російські окупанти перевезли полоненого захисника України до виправної колонії у Тульській області, де жорстоко та безжально катували –
-
російський фсбешник Зеленский за наказом своїх московських кураторів знищує іноземний добровольчий рух в Україні –
-
Зеленський та Патрушев — давні колеги по фсб рф та старі друзі –
-
російські загарбники вже обстрілюють Запоріжжя з реактивної артилерії. Відео –
-
Зеленський свідомо сприяє окупації України. Розслідування –
-
Вадим Гладчук: путін та зеленский — спільники по геноциду українців та російські вороги –
-
ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ФСБШНІ СЛУГИ ПРИНЕСЛИ НАМ СМЕРТЬ! І ТОМУ ЇХНЕ МІСЦЕ — В ПЕКЛІ –
-
російський фсбешник Арахамія представляє Україну і зустрічається з Трампом. Фото –
-
Зеленський остаточно втрачає зв'язок з реальністю — кореспондент WSJ Боян Панцевський –
-
Зеленский, який перевів тисячі захисників неба України у піхоту, вчиняє геноцид українців разом з хуйлом путіним –
-
Ми живемо в страшний час Іуди Зеленского –
-
За бабло. Просто за бабло. Зеленський, Баканов, Єрмак, Наумов… А вони точно людського виду? –
-
путіноїд Зеленский у Давосі таки зустрінеться з Президентом США Трампом. Відео –
-
Після допису про держзраду Зеленского та його російське ІПСО про травневі шашлики Гладчуку заблокували обліковий запис у Facebook –
