Ціни на бензин пішли на зліт
У понеділок, 17 березня, в Україні ціни на нафтопродукти шокували водіїв остаточно — вони впритул наблизилися до 6 грн./л. Як пише газета «Сегодня» експерти пояснюють, що це викликано підвищенням світових цін на нафту з $103 до $109 за барель (160 л), через що тонна бензину в крупному опті подорожчала на 4,7% або на $40, а тонна дизпалива — на 3,9% або на $38. Але кому від цього легше?
Виконавчий директор консалтингової компанії UPECO Сергій Куюн визнав, що колишні прогнози про підвищення цін до 5,8 грн. за літр бензину А-95 лише до кінця березня виявилися дуже оптимістичними. Куюн повідомив, що вже сьогодні, з урахуванням того, що приблизно 50% нафтопродуктів Україна імпортує, створені передумови для подорожчання А-95 і дизпалива (ДТ) до 6 грн. за літр. Але завдяки наявним запасам дешевшого палива, можливо, вдасться відтягнути підвищення цін до 6 грн. на 7-10 днів. При цьому він навіть не прогнозує, коли ціни зупиняться.
Експерт Центру ім. Разумкова Олександр Жолудь вважає, що нафта подорожчає до кінця осені до $125-130 доларів за барель і зупиниться, а ціна бензину в Україні дійде до 7,8-8 грн. Раніше фахівці передбачали зростання цін до 7,5 грн. до початку осені-2007.
А ось директор Науково-технічного центру «Психея» Сергій Сапегін вважає, що ціна бензину в Україні спекулятивно завищена: імпортний А-95 повинен коштувати 5,5 грн./л, наш -5,30. Зараз готується меморандум між урядом і нафтотрейдерами про встановлення справедливої ціни, тому цілком реально, що після його підписання (кінець березня-квітень) нафтопродукти подешевшають до 5,5 грн./л і нижче.
Поки найвищі ціни на нафтопродукти зафіксовані в Криму: А-95 — 5,85-5,95 грн./л, ДТ — 5,80-5,90, далі йде Донецьк — відповідно 5,80-5,90 і 5,80-5,85. У Києві ціни трохи нижче: 5,65-5,75 на бензин і дизпаливо. У Львові учора увечері А-95 і ДТ подорожчали на 10 копійок- до 5,75 грн./л. Водії поступово починають запасатися бензином, заливаючи його в каністри або переходять з 95-го на дешевший 92-й (виграш 25-30 коп. на літрі). Ще варіант — заправлятися на невеликих АЗС з самообслуговуванням, можна таким чином заощадити 15-20 коп. на літрі.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Київ пахне димом, гаром і війною. Відомо про 28 локацій у Києві, що поруйновані внаслідок обстрілу –
-
Зеленский зловмисно не хоче підвищувати грошове забезпечення ЗСУ –
-
Вадим Гладчук: ворог України у москві, а не у Варшаві! –
-
Янукович відмовився від європейського вектора України сам, а Зеленський це робить хитріше за сценаріями свого куратора з фсб рф Патрушева, — Гладчук –
-
Гібрідний російський ворог Зеленський почав шанувати героїв УПА, ОУН та Бандеру зумисно для скандалів із сусідами поляками –
-
Комбат Ширшин підтвердив, що 425 і 225 м'ясні полки під особистим керівництвом росіянина Сирского –
-
Корчинський передав Дугіну маршрут групи ГУР МО України –
-
Про взаємини між лідером Народного Руху Чорноволом та замовником вбивства журналіста Гонгадзе Кучмою, якому Стефанчук вручив парламентську відзнаку імені Вячеслава Чорновола –
-
фсбешний хряк Стефанчук зробив підлог документів у парламенті, щоб допомогти Кучмі вийти зі скандалу з відзнакою імені Чорновола –
-
Мазепа порубав мов кабана на шкварки Зеленського –
-
Список українців, що померли під час навчань у полку росіянина Сирского «Скеля» за останні півроку –
-
Зеленский перетворив Україну на російське задзеркалля, — Гладчук –
-
Гладчук: Всі політики України, які повернули Польщі Орден Білого Орла і цим підтримали екскалацію конфлікту з поляками — корумповані росією! –
-
Матір неповнолітньої дитини суд позбавив волі на 5 років за критику диктатора Зеленського –
-
Одноразові сімейні виплати для того щоб зробити повернення з СЗЧ масовим, — альтернативна реформа ЗСУ –
