Тимошенківці хочуть, щоб штрафи стартували не з 17, а з 605 гривень
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що передбачає істотне збільшення штрафів за усі види адміністративних правопорушень.
Відповідно до документу, базовою одиницею для нарахування штрафів пропонується вважати мінімальну зарплату, що зараз складає 605 гривень, пише Комерсант-Україна.
Авторами законопроекту \"Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення\" виступили член комітету ВР з питань правосуддя Андрій Сенченко і член комітету ВР з питань нацбезпеки й оборони Сергій Веліжанський – представники БЮТ.
Як відомо, зараз штрафи за адміністративні правопорушення розраховуються, виходячи з установленого законодавством неоподатковуваного мінімуму доходів громадян у розмірі 17 гривень.
Коментуючи таке істотне підвищення штрафних санкцій, автори законопроекту заявили, що існуюча система формування грошових стягнень \"втратила свою ефективність\".
\"Якщо ви купите продукти з якими-небудь небезпечними хімічними сполуками, штраф, що сплатить керівник даного торговельного закладу, на даний час складе 136 грн. У випадку ухвалення законопроекту він заплатить уже 10 285 грн.\", – пояснив Сенченко.
Перший заступник голови комітету ВР з питань забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Сівкович з Партії регіонів підтримує систему нарахування штрафів, виходячи з розмірів мінімальної зарплати.
Разом з тим він проти того, щоб новий порядок діяв по відношенню до порушників правил дорожнього руху.
\"Нові штрафи за порушення правил дорожнього руху і так доволі високі. Ще одне їхнє збільшення може призвести до того, що люди просто відмовляться платити\", – заявив депутат, нагадавши, що не всі законопроекти, що реєструються в парламенті, \"згодом стають законами\".
З ним погоджується перший заступник голови комітету ВР з питань правосуддя, член \"НУ-НС\" Юрій Кармазин.
\"Про ще одне збільшення штрафів (за порушення правил дорожнього руху) не може бути і мови. Люди і так стогнуть. Перед ухваленням даного законопроекту потрібно все ретельно підрахувати\", – сказав він, відзначивши, що сумнівається в можливості прийняття даного документу.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Почему Зеленский приказал вместо российской нефтепереработки бить по ширпотребу? Расследование Олега Ельцова –
-
ЧЕРВОНА АРМІЯ СИРСЬКОГО –
-
Залужний проти НАТО! Це той випадок, коли розчарування приходить раніше ніж зачарування –
-
російське НКВД під українським прапором влаштувало полювання на українських журналістів. Розслідування –
-
Ліквідація російських льотчиків — це чисте від КАБів та ракет небо України на 5-8 років, — Вадим Гладчук –
-
Екскомбат «Маґури» Олександр Ширшин заявив, що 225-й полк у 2025 році відкрив вогонь по українським бійцям на Бєлгородщині –
-
Щоб втримати захоплену владу Зеленский допомогає путіну вбити мільйони українців –
-
московський шахрай з фсб рф штілерман допомогає путіну знищувати українців –
-
Капітанівка. Камишин — радник Зеленского, який допоміг своїм російським друзям з атакою на Капитонівку –
-
Цифровий концтабір для українців від Зеленского: від заблокованих банківських рахунків і позбавлення права керувати транспортом до відмови в наданні будь-яких адміністративних послуг –
-
Віктор Ягун: Кожен оборонний захід відтепер має плануватися не як конференція, а як спеціальна операція –
-
Капітанівка: операція з ознаками агентурно забезпеченої диверсії. Розслідування –
-
Чернігів та Капітанівка. Тупість? Безпечність? Зрада? Богдан Хмельницький наказав би з нього здерти шкіру, безумовно живцем –
-
Юлія Микитенко: «Ми таки не росія» –
-
Гладчук: Схоже це саме та Маруся, яка зробить інтернет через Дію, як того хоче путін та зеленский –
