Війни не буде? Солана привезе в Тегеран пропозиції щодо іранської ядерної програми
Генеральний секретар Ради ЄС – Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єр СОЛАНА прибуде сьогодні ввечері до Тегерану, аби представити Ірану узгоджений пакет пропозицій щодо іранської ядерної програми.
Як пише портал Onet з посиланням на дипломатичні джерела, Х.СОЛАНА пробуде в Ірані щонайменше добу, і представить іранській владі пакет пропозицій, узгоджений минулого тижня між Китаєм, Росією, Францією, США, Великою Британією та Німеччиною.
«СОЛАНА міг би особисто представити пропозиції Президентові Ірану Махмуду АББАСУ», — сказав європейський дипломат, який не побажав бути названим.
За його словами, під час цієї зустрічі не відбудеться переговорів, а вона обмежиться лише протоколом.
У минулий четвер представники Китаю, Росії, Франції, США, В.Британії, Німеччини узгодили під час зустрічі у Відні «пакет далекосяжних» пропозицій для Ірану. Про цю зустріч відомо лише, що представники «шістки» обговорювали можливості преференцій чи навпаки санкцій щодо Ірану, які могли би спонукати країну відмовитися від ядерної програми. При цьому подробиці прийнятих пропозицій не були оприлюднені.
Як відомо, влада Ірану пояснює, що ядерна програма країни має мирне призначення і слугує виключно для цілей атомної енергетики. Водночас Захід підозрює, що Іран прагне виготовляти ядерну зброю.
У неділю найвищий іранський духовний лідер аятола Аль ХАМЕНЕЇ застеріг США, що якщо Америка продовжить антиіранську кампанію, то його країна у відповідь саботуватиме нафтові поставки з району Перської Затоки.
Духовний лідер Ірану запевнив, що іслам проти застосування ядерної зброї і тому в жодному випадку Іран не має наміру використовувати ядерну програму для військових цілей.
Іран посідає четверте місце у світі за об’ємом покладів нафти.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
Гладчук: Сухаревський пройшов найкращий поліграф на посаду Головкома ЗСУ 13 квітня 2014 року –
-
Yulia Anikse: Сирський, іди нахуй! –
-
Брат директора ДБР Сухачов купував десятки апартаментів по ціні смартфона –
-
Гладчук застерігає США від повномасштабної наземної воєнної операції проти терористичного режиму в Ірані –
-
Єрмолаєв, проти якого ввів санкції Зеленский, звинуватив головне управління розвідки міністерства оборони України у замаху на себе і сім’ю –
-
Сирский наказав розстрілювати українських військових. Анонс розслідування про злочини –
-
Спільники путін та зеленский причетні до вбивства 56 тисяч українських дітей у Маріуполі. Розслідування –
-
Cuba libre! За вільну Кубу! –
-
путінський кат українців Зеленский щедро нагороджував Лучанова за катування та вбивства українців. Розслідування –
-
putin and Zelensky are killing everyone — both Senator Graham, Parubiy, and Kubiv were against russia –
-
Щодо правомірності насильницького спротиву незаконним діям ТЦК: забуті норми Конституції України –
-
російський терорист путін через смерть сенатора Ґрема передав привіт Трампові. Розслідування –
-
Гладчук вимагає від рашиста Зеленского негайно припинити свавільні затримання, катування та жорстоке поводження щодо українців –
-
Адвокат вбивці по справі Єрмолаєва, пов’язаний зі Стрелковським, в домі якого жили Буданов і помічниця Зеленського – Левченко –
-
Солідарність з журналістами «Бабеля» і вимоги в ООН припинити катування у «Скелі» за віру –
