Правозахисники наполягають на введенні громадської експертизи
Правозахисники наполягають на введенні при Міністерстві охорони здоров`я громадської експертизи при ухваленні нормативно-правових актів, що стосуються прав пацієнта.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив представник Вінницької правозахисної групи Дмитро ГРОЙСМАН сьогодні на прес-конференції в УНІАН.
«Міністерство охорони здоров`я України є найбільш закритим міністерством. Особливо в тій частині, яка стосується участі громадськості в процесі ухвалення тих наказів і нормативно-правових актів, які зачіпають права пацієнта. На офіційному сайті Мінохоронздоров`я публікуються для обговорення деякі правові акти, але вони стосуються норм лікування чи якихось статистичних даних. І немає жодних матеріалів, які стосуються обсягу медичної інформації або рівня конфіденційності в медичних установах», — сказав Д.ГРОЙСМАН.
Правозахисник вважає, що створена при Міністерстві охорони здоров`я Громадської рада не виконує своїх функцій. «У Міністерства охорони здоров`я ще є шанс змінити своє ставлення, інакше — в судах буде безліч позовних заяв про порушення конфіденційності надання медичної допомоги», — додав він.
Д.ГРОЙСМАН також наголосив, що лікарі і медичний персонал не одержують ніякої інформації про правові аспекти їх діяльності. «Лікарі є юридично неграмотними. І часто не розуміють, що в своїй щоденній діяльності, навіть там, де вона відповідає нормам права, вони порушують права людини і можуть бути суб`єктом юридичної відповідальності. Шкода, що Мінохоронздоров`я фактично підставляє своїх працівників на місцях. Замість того, щоб негайно запровадити громадську експертизу і залучити громадськість до розробки нормативно-правових актів», — пояснив адвокат.
Коментарі
переглядівЧитайте по темі
-
російський диктатор Зеленский разом з своїми російськими друзями знищує українських опозиційних журналістів та антикорупціонерів –
-
«Наш російський президент», — у 2013 році Зеленский публічно з московської сцени зізнався про наявність у нього російського громадянства –
-
Чьотки з Афона від московських монахів на руці Єрмака видали штірліца. 2 фото –
-
Ця зелена потвора купаєтся у крові Українців що воно меле а??? Перенюхав чи зброю хоче продавати яку ми отримали від партнерів??? –
-
Український генерал Залужний us російський розвідник Зеленский. Порівняльний аналіз #какаяразніца –
-
На телемарафоні нейромережами домальовано Зеленскому аудиторію під час його виступу в ООН! –
-
Геноцид! Кадри знищення спільниками путіним та зеленским міста з людьми в Україні #russianterroriststate. Відео –
-
Гладчук: Зеленский у 2019 році взяв гроші від російських терористів фсб рф та мгб днр на свою виборчу кампанію. Вже відомо та задокументовано ДВА (!) таких випадки –
-
Розовий фламінго 🦩, дітя отката... Хроніки зеленського пиZдежа™ в інтересах росії. Розслідування –
-
Хто ж він такий, цей ватник Євгеній Брагар? Як він взагалі проліз до Верховної Ради? Розслідування –
-
Українська журналістка Вікторія Рощина була закатована у росії –
-
Про зв'язки з кремлем російського мафіозі та друга Зеленского Міндіча –
-
Сирський за підтримки Зеленського зруйнував плани контрнаступу на півдні, забравши частину сил на схід — NYT –
-
російський мохнорилий ІПСОшник Пєтров обгавкав Залужного –
-
рашист Стефанчук імплементує тоталітарний російський закон 14057, який заткне рота всім українським журналістам –
