Законопроект про кібербезпеку містить «диктаторські» норми
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який обмежить свободу слова в інтернеті та суттєво розширить повноваження СБУ, повідомляє sprotiv.org.
Як розповів журналістам юрист та активіст соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція» Віталій Дудін, на його думку, проект має низку небезпечних положень.
Вказаний документ носить назву «Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за вчинені правопорушення у сфері інформаційної безпеки та боротьби з кіберзлочинністю» (№2133а). Серед авторів – Андрій Кожем’якін («Батьківщина»), а також представники «Народного фронту» і «Блоку Петра Порошенка».
Експерт підкреслює, що документ і за суттю, і за конкретними нормами повторює «диктаторський закон» Януковича. Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнюється статтею 188-43 «Невиконання законних вимог посадових осіб Служби безпеки України». Невиконання законних вимог посадових осіб СБУ, а також створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, карається штрафом. Така норма була у сумнозвісному «законі 16 січня», зареєстрованому під номером 3879.
Підставою для здійснення оперативно-розшукових заходів з боку СБУ є небезпека у тому числі з боку «окремих осіб», а не терористичних організацій та злочинних груп.
СБУ надається право отримувати доступ до інформації, яка обробляється в реєстрах, базах даних, інформаційних системах операторів і провайдерів телекомунікацій, інших суб’єктів, які обробляють інформацію в електронному вигляді, незалежно від форм власності, щодо споживача та змісту отриманої ним інформації. З метою збереження певних даних СБУ може блокувати доступ до окремих реєстрів.
Окрім цього, оператор мусить заблокувати доступ до сайту, зміст якого суперечить закону у позасудовому порядку – на підставі рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРІ).
Права працівників СБУ суттєво розширюються і виходять за межі віртуального простору — вони зможуть затримувати, фотографувати та обшукувати осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів.
«Фракції коаліції продовжують послідовну політику на згортання демократії. Втручання у віртуальну сферу остаточно підірве свободу слова, а критикувати владу буде дозволено лише одну з кланів олігархії», – резюмує Дудін.
Коментарі
Все про: Андрій Кожем’якін, Віталій Дудін, диктаторський закон, доступ до інформації, доступ до сайту, законопроект, Обмеження свободи слова, повноваження СБУ
Читайте по темі
- Як виявити ольгінських «тролів» і маніпуляторів серед своїх «френдів» і співрозмовників? Розслідування – 19467
- «Гірше, ніж у Росії», або як Рада хоче знищити свободу в Укрнеті. Розслідування – 19462
- Диктаторський закон №6688. Рада хоче обмежити свободу в інтернеті – 19464
- Режим #Порошенко готує стеження в Інтернеті за українцями, — заява 15 громадських організацій – 19598
- Аваковщина. Киберполиция требует запретить криптовалюты в Украине – 19591
- Эксперты назвали «абсурдными» диктаторские попытки Турчинова контролировать #биткоин – 23665
- Хакери викрали персональні дані учасників #АТО, — заява кіберполіції – 19462
- #Facebook помогал вторжению России в Украину, — телеканал MSNBC – 19464
- Шпионаж на РФ при помощи Касперского раскрыл Израиль, — Reuters – 19465
- Рада готовится принять тоталитарный законопроект о кибербезопасности – 19465
- Суд пересмотрит законность запрета #ВКонтакте – 19463
- #Гладчук звернувся до Верховного Суду щодо незаконної заборони #ВКонтакте. Текст заяви – 19597
- Блокировать сайты будут следователи и прокуроры, — #Рада готовится экстренно принять диктаторский закон – 19465
- У Раді у порядок денний внесли 2 тоталітарні законопроекти, що обмежують свободу слова – 19467
- 36 приговоров, — за посты в соцсетях можно получить тюремный срок – 19465