21.11.2024 14:06 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Локшина як засіб проти міліцейської брехні

В суботу 29 березня активісти “Збережи старий Київ” розсипали й одразу підмітали локшину під ГУ МВС у Києві. Це мало символізувати їхнє ставлення до сюжету, в якому головний міліціонер Києва Віталій Ярема заявив про начебто замовність акції 16 березня під Жовтневою лікарнею. Активісти прийшли під Київське управління через те, що в передачі “Територія закону” на “5 каналі”, ГУ МВС у Києві розповсюдило неправдиву інформацію: 1) про те, що 16 березня активісти лягали на дорогу, 2) що не було застосовано силу з боку міліції, 3) що не було потерпілих і 4) головне — про “замовність акції”, за словами самого Яреми.

Протестувальники принесли з собою великий пакет локшини, як символ тієї брехні, що її розповсюджує МВС у цьому сюжеті. Вони розсипали її під приміщенням управління по вулиці Володимирській, 15. Локшину відразу підмітали та скидали до смітника — як це і слід робити з неправдивою інформацією.

Діставали її з міліцейського кашкета, знайденого після сутички з міліцією під Жовтневою лікарнею. По завершенні акції, шапку залишили власникам, висловивши надію: “Сподіваємося, що з міліцейського кашкета більше не буде сипатися локшина”.

Після закінчення акції прибув речник управління Володимир Поліщук — автор вищезгаданої передачі. Почалася суперечка з приводу сюжету. Потім четверо активістів пройшли з Поліщуком усередину будівлі, де разом переглянули спершу оперативне відео, а потім і саму програму. З приводу доречності та міри застосованої сили згоди так і не дійшли. (Власне, надмір сили вже визнав міністр Юрій Луценко). Зате речник погодився, що на дорогу і справді ніхто не лягав. Крім того, він пообіцяв надати спростування з приводу “замовності акції” та прив`язання її до будь-якої політичної сили.

Натомість, активісти мають іще раз визнати, що свідомо пішли на перекриття Шовковичної. Що ж, гадаю, з цим проблем теж не буде: вже від початку говорилося про “акцію громадянської непокори“. Думаю, в особистому порядку можна визнати навіть непокору, без проблем.
Тому що ось класичне визначення: Громадянська непокора — активна відмова підкорятися певним законам, вимогам або наказам уряду або окупантів, не вдаючись до фізичного насильства. Це один з основних видів тактики ненасильницького опору.

Ну а що стосується “відсутності потерпілих” — нагадаю, що госпіталізований після акції Андрій Манчук подав заяву до прокуратури.
Можливо, краще і справді не розпорошувати й без того обмежені сили ще й на міліцію — отримати спростування й зосередитися на ключових точках незаконних забудов. Що аж ніяк не значить, що конкретні чини в керівництві МВС не можуть бути заангажованими на будь-чиєму боці. Або, що надалі громадянської непокори не буде.

Про всяк випадок нагадаю: висловлене є виключно особистою позицією автора.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 1-04-2008 10:20 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100