22.11.2024 06:14 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

В СІЗО беззаконня

14 квітня 2008 року в Чернігівському медіа-центрі „КОЛО” відбулась прес-конференція Чернігівських правозахисників з приводу порушень прав затриманих, в тому числі неповнолітніх, в СІЗО №31. Чернігівські правозахисники вимагають створити Незалежну комісію аби дослідити реальну ситуацію.

За словами Олександра Підгорного, керівника громадської правозахисної організації «Чернігівський Центр Прав Людини», до їхньої організації надійшло 23 заяви з СІЗО-31 від затриманих. В них вони скаржаться на протиправні дії персоналу та жахливі умови утримання. Зокрема, в камерах утримають разом з іншими хворих на туберкульоз, СНІД та інші хвороби, а в самому ізоляторі нема чергового лікаря вночі. Відвідати затриманих, які написали скарги громадській організації не дозволили. Попри це перевірки цього закладу структурами, яким він підпорядковується, нічого подібного не відмічають.

Таким чином правозахисники вимагають створити незалежну комісію, до складу якої ввійдуть представники Чернігівського Центру Прав Людини, інші громадські організації та ЗМІ. Це дозволить з’ясувати реальну ситуацію, котра сьогодні склалась в СІЗО та знайти винних.
Вразі, якщо інформація про порушення підтвердиться, правозахисники вимагають звільнення керівництва зазначеного ізолятору.

Наталія Дрозд, експерт Центру «Доброчин», пояснила, що за чинним законодавством осуджений повністю знаходиться під владою адміністрації. Вони фактично не мають можливості легально оскаржити незаконні дії персоналу. Прокуратура є найчастіше бездіяльною, і будь-які скарги викликають незаконні насильницькі дії з боку адміністрації. Спочатку арештованих та осуджених б’ють, а потім примушують написати пояснення, що претензій вони не мають. І зламаний осуджений покірно повторює усе це прокурору, членам перевірочної комісії із департаменту та інших державних структур, бо знає: він повністю залежний від адміністрації. А якщо він все ж таки буде скаржитися, то адміністрація знайде купу засобів для помсти: позбавлення необхідної медичної допомоги, знищення особистих речей тощо.
Таку ситуацію відмічають не тільки в Чернігові. По всій країні це стало тенденцією, яку можна побороти тільки завдяки системним реформам кримінальної юстиції. Таке зобов’язання взяла на себе Україна перед Радою Європи ще 10 років тому назад. Вже є необхідна нормативна база, але її не поспішають вводити в дію. Така система має захистити затриманих від сваволі адміністрації місць тимчасового утримання.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 15-04-2008 11:31 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100