20.05.2024 10:14 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

До вишів цього року поступило на 100 тисяч студентів менше

Більш ніж на 100 тисяч скоротилася кількість нових студентів в 2008 році в порівнянні з минулим. Замість торішніх 361 тис. студентами стали всього близько 252 тис. осіб. Такий перепад пов'язаний зі скороченням народжуваності на початку 90-х років, але масштаби непорівнянні: народжуваність зменшилася на 4-5%, а кількість студентів скоротилася майже на 30%.

Чиновники Міністерства освіти України й експерти вважають, що, крім демографічної, причин цього ще як мінімум три.

По-перше, точно не встигли порахувати всіх студентів, оскільки абітурієнти подають документи в необмежену кількість навчальних закладів. По-друге, якщо вчорашні школярі поступали так само активно, як і торік, то кількість абітурієнтів-випускників минулих років скоротилася в рази. І, по-третє, тести все ж таки відсіяли найбільш непідготовлених, яких раніше охоче брали на контрактне навчання малопрестижні ВНЗ.

Ще наприкінці червня цього року, коли зовнішнє тестування знань випускників українських шкіл майже закінчилося, ректори деяких вищих навчальних закладів заявляли, що рівень знань випускників нижче вимог ВНЗ. А це загрожує недобором абітурієнтів.

Демографічна статистика показує, що відтепер з кожним роком кількість абітурієнтів буде зменшуватися й досягне мінімуму десь до 2018-го, коли закінчать школу діти, що народилися в найбільш «неврожайному» 2001 році.

Тоді в Україні з'явилося лише 376 тис. нових громадян. Для порівняння: щорічно ВНЗ готові прийняти до 500 тисяч студентів.

Цього року з 520 тис. учасників тестування мінімальний 124-бальний бар'єр, що відкриває шлях до вищої освіти, здолали 400 тис.

Як відомо, в Україні в 2008 році ввели обов'язкове зовнішнє тестування для випускників шкіл і майбутніх абітурієнтів. Їх будуть приймати до ВНЗ, ґрунтуючись на результатах тестів — а вступні іспити (крім творчих конкурсів для таких професій як актор, архітектор, журналіст і т.д.) скасували.

Варто відзначити, що до 2010 року всі предмети зовнішнього незалежного тестування будуть здавати українською мовою. А це створює певні труднощі для представників національних меншостей в Україні.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 11-09-2008 19:33 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100