25.12.2024 07:16 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Ющенко: акти президента на предмет їхньої конституційності розглядаються лише у КС

Президент Віктор Ющенко наголошує, що акти президента на предмет їхньої конституційності розглядаються винятково у Конституційному Суді.

Про це він заявив у інтерв’ю чотирьом іноземним радіокомпаніям у середу, коментуючи ситуацію довкола судів у зв’язку з його указом про позачергові парламентські вибори.

«Акти президента на предмет їх конституційності розглядаються тільки в одному місці – Конституційному суді України. Жоден інший суд будь-якої інстанції не має права ці акти розглядати», — підкреслив Ющенко, передає «Німецька хвиля».

«Чому всі звинувачують президента у тому, що він в рамках Конституції реалізував своє конституційне право? Сьогодні всі рішення судів (про призупинення указу про розпуск парламенту і дострокові вибори) скасовані і, очевидно, це свідчить про те, що президент правий», — зазначив президент.

Ющенко запевнив: «Я добре розумію, як скеровується значна частина нашої судової системи, хто впливав на те, щоб окружний суд приймав таке рішення. Я добре володію ситуацією і розумію, чому суд примусили розглядати це питання».

«На такі речі у правовому полі я показуватиму нації, що Конституція і закон працюють. І якщо відповідні рішення прийняли люди, які пішли хибним, незаконним шляхом, то я зроблю все, щоб такі рішення скасувати», — пообіцяв він.

«Таким чином, з точки зору того, що відбулося за останні 14 днів, це питання проведено через відповідні судові рішення, і як би політично воно не виглядало, на ньому поставлена крапка. Зараз загроза українській демократії, яка полягає у тому, що будуть спонукувані незаконні рішення судів різного рівня, відхилена», — додав президент.

Глава держави зазначив, що в питанні реорганізації судів є конституційна норма, керуючись якою президент утворює суди.

«Але механізм утворення цих судів починається з уряду. Я не можу утворити суд, який не ініціював уряд, точніше міністр юстиції. Президент не може почати процес односторонньо. Якщо є професійна постановка питання про організацію чи реорганізацію суду в системі юстиції, то президент може або прийняти її, або відхилити. Я не можу нічого зробити, поки не маю відповідного подання (від Кабміну) [...]. Я не порушив жодної букви закону», — наголосив Ющенко.

Він також відзначив, що «судова система – одна з найбільш проблемних систем України».

«2/3 людей їй не довіряють. Ключова проблема – це корупція. Пакети про зміни судоустрою уже два роки знаходяться у парламенті. Так, це незалежна гілка влади, але з точки зору її організації є багато засадничих і організаційних проблем, де ми повинні здійснювати реформу. За судову систему президент і уряд не відповідають, і поки ми не зрушимо реформу, у нас дуже часто виникатимуть питання», — сказав він.

Ющенко переконаний: «Те, що відбувається у парламенті з жовтня місяця, — це демонтаж демократичних перетворень і завоювань. І судова система, яка була втягнута у процес не коректним і законним способом, а тим, що одна політична сила має одноосібний вплив на цю модель, стала небезпекою щодо утримання демократичних процесів».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 23-10-2008 12:08 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100