21.11.2024 17:56 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

США уже відклали Україні НАТО на наступний рік

Посол США в Україні Вільям Тейлор визнає, що буде дуже важко ухвалити рішення по ПДЧ для України на зустрічі голів МЗС країн НАТО в грудні цього року.

"Звісно, для НАТО буде дуже важко ухвалити рішення по ПДЧ для України на зустрічі в грудні. Тому що один із критеріїв, які вивчають і враховують міністри закордонних справ перед підготовкою до зустрічі, – політична стабільність ", — сказав він в інтерв'ю «Газеті 24».

«Але в України й надалі існує можливість за допомогою старої чи за допомогою нової коаліції знову прийти до політичної стабільності», — додав Тейлор.

Він нагадав, що в квітні 2009-го відбудеться наступний самміт НАТО, на початку літа відбудеться нова зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО.

«Ці зустрічі стануть новою можливістю для того, щоб глянути на питання політичної стабільності України, а також на бажання лідерів країни приєднатися до ПДЧ», — зазначив посол.

«Готовність Альянсу запропонувати ПДЧ залежить від керівництва України. Остаточне рішення щодо її членства в НАТО в руках громадян України. Таким чином, якщо українське керівництво і надалі буде зацікавлено в отриманні ПДЧ у квітні, у червні наступного року, то, безумовно, можливість буде існувати», — підкреслив він.

На запитання, чи є необхідність написання нового звернення лідерів України до НАТО, на зразок листа, спрямованого в Альянс президентом, прем'єром і спікером на початку цього року, Тейлор відповів:

«Якщо посадові особи, які підписали цей лист на початку року, і надалі будуть обіймати свої посади, то я не бачу необхідності в новому зверненні. Якщо ж стануться зміни, то очевидно, що представники НАТО будуть зацікавлені почути, що думає нове керівництво України».

У той же час, за словами посла, Вашингтон не покладає персональну політичну відповідальність на когось із українських керівників за провал інтеграції України в НАТО: «Ми розуміємо, що політична стабільність – це результат складних процесів і взаємодії різних факторів та сил. Саме політична стабільність є ключовим критерієм для України на даний час».

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 3-11-2008 9:23 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100