2.11.2024 12:39 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

БЮТ і Партія регіонів продовжують синхронний наступ на повноваження Ющенка

Верховна Рада урізала права президента щодо права на конституційне подання щодо актів Кабінету міністрів.

У четвер парламент ухвалив в другому читанні і в цілому законопроект Лавриновича-Портнова.

За проголосувало 359 депутатів фракцій ПР, БЮТ, КПУ, Блоку Литвина.

Депутати пропонують встановити, що в разі винесення Конституційним Судом ухвали про відмову у відкритті провадження у справі за конституційним поданням президента щодо відповідності Конституції акта Кабінету Міністрів, дія такого акта не може бути повторно зупинена президентом.

Крім того, провадження у справі не може бути припинено з мотивів скасування акта, який є предметом розгляду, органом, що його видав.
\"У справах за конституційними поданнями Президента щодо відповідності Конституції актів Кабінету Міністрів відкликання конституційного подання не допускається\", — йдеться в проекті закону.

Конституційний Суд відмовляє у відкритті провадження за конституційним поданням президента у справах щодо відповідності Конституції акта Кабінету Міністрів у випадках, якщо:

1) на момент звернення з конституційним поданням на розгляді Конституційного Суду вже знаходиться справа цього акта Кабінету Міністрів;

2) питання щодо відповідності Конституції цього акта Кабінету Міністрів уже було предметом розгляду Конституційного Суду, за наслідками якого прийнята ухвала про відмову у відкритті провадження або рішення про визнання акта Кабінету Міністрів таким, що відповідає Конституції.

Крім того, подання до КС депутатів автори закону пропонують розглядати лише на відповідність статтям 157 і 158 Конституції, а не взагалі міркування \"добрі чи погані пропозиції вносяться\".

Також законом має врегулюватися процедура розгляду в КС питання імпічменту президента. Так, суд має розпочати розгляд справи про імпічмент на другий день після отримання і відправити рішення Верховній раді не пізніше ніж наступного робочого дня після його ухвалення.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 19-03-2009 10:54 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100