3.12.2024 19:20 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Ющенко сам собі пише промови

Президент Віктор Ющенко активно працює над текстами своїх виступів і іноді сам готує свої промови.

Про це розповів його спічрайтер, керівник головної служби комунікації секретаріату президента Данило Лубківський в інтерв\'ю газеті \«Сегодня\».

\"Віктор Андрійович (Ющенко) належить до таких (президентів, які самі пишуть собі промови). Він активно працює над текстами\", — сказав Лубківський.

На запитання, які промови були написані особисто Ющенком, він відповів: \"Приміром, газовий конфлікт на початку цього року. У своєму телезверненні президент говорив без \"підказчиків\", саме він написав і цей виступ. Є багато інших прикладів\".

\"Часто президент дає важливий поштовх до промови – тезу чи образ, який відчуває особисто. Свій виступ у Хорватії він почав із метафори про спорідненість українського слова собор (храм) і хорватського сабор (парламент). Це дало емоційний ряд, який зачепив хорватських депутатів\", — зазначив Лубківський.

На запитання про те, як часто президент імпровізує, його спічрайтер сказав: \"Це залежить від події й природи виступу. Є багато жанрів. Приміром, офіційні промови загальнодержавного значення, де точна і важлива кожна теза. Або виступи на зустрічах, що розраховані на неформальний діалог\".

За словами Лубківського, у виступах, які приурочені до важливих дат і подій і які несуть \"нові посили\" суспільству, ключову роль відіграє Ющенко.

\"Він – автор, задає тон, формулює головні тези. Важливий внесок робить ціла команда людей – експерти Секретаріату, учені, профільні фахівці. Вони готують базовий аналіз, прогнози, дають статистику. Наше завдання – об\'єднати бачення президента й експертну оцінку\", — пояснив він.

За словами Лубківського, \"головне, що говорить президент, а не хто допомагає створювати промову; у його виступах звучить колективна позиція всієї держави, але авторство – у політичному й буквальному сенсах – його\".

Спічрайтер розповів, що виступи президента до знакових подій – як-то на День незалежності – готуються як мінімум місяць, \"але якщо ситуація розвивається швидко, то й нам треба оперативно реагувати\" – буває, що промову треба написати й за ніч, хоч і не часто.

\"Ми тут підрахували, що в рік пишеться близько 500 текстів промов президента. По суті, це 2 тексти на день. Не враховуючи письмових документів і привітань\", — сказав він, додавши, що обсяг виступів різний.

\"Я особисто люблю короткі форми. Чому бувають досить розлогі виступи? Це йде від бажання президента максимально пояснити свою позицію\", — зазначив Лубківський, погоджуючись, що найчастіше це – імпровізація президента, \"але вона базується на практичному ґрунті\".

Спічрайтер президента зізнався, що для нього найскладніші \"емоційно – промови, присвячені Голодомору й виголошені на Михайлівській площі в 2007 році і біля Меморіалу пам\'яті в 2008\".\"У політичному сенсі складні промови – це, приміром, останнє звернення до парламенту. Такі події – результат величезної роботи багатьох людей\", — додав Лубківський.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 14-04-2009 10:41 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100