21.11.2024 22:11 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Верховна Рада ухвалила антиконституційний законопроект про порядок організації і проведення мирних заходів

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №2450 \"Про порядок організації і проведення мирних заходів\". За відповідне рішення проголосували 228 депутатів з 435 зареєстрованих в залі. Повідомляє РБК-Україна.

Законопроект №2450 містить багато невизначеностей, неточної юридичної термінології, що дозволяє довільне їх трактування органами виконавчої влади чи місцевого самоврядування, що, в свою чергу, дозволяє необґрунтовано обмежувати право громадян на свободу мирних зібрань.

Положення кількох статей законопроекту перекладають на організаторів масових заходів обов\'язки і функції правоохоронних органів та органів місцевої влади.

Стаття 9 законопроекту \"Про порядок організації і проведення мирних заходів\" допускає обмеження на свободу мирних заходів поза рамками умов і цілей, закладених статтею 11 Європейської конвенції з прав людини, відповідно до якої здійснення прав на свободу мирних зборів \"не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, які встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної або громадської безпеки, з метою запобігання заворушенням і злочинам, для захисту здоров’я або моралі чи з метою захисту прав і свобод інших людей\".

Зазначене формулювання також суперечить статті 39 Конституції України, згідно з якою \"обмеження щодо реалізації прав громадян на збори може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку\". Отже, лише суд може обмежити реалізацію цього права і аж ніяк не позбавити. Положення частин 2 та 3 статті 9 можуть послужити перепоною в реалізації конституційного права громадян на проведення мирного заходу.

Редакція частини 6 даної статті створює умови для зловживань представниками влади, оскільки можна заборонити проведення мирних заходів в певний час та в певному місці, маючи заздалегідь повідомлення певних \"кишенькових\" організацій.

Варто також додати, що не конкретизовано ситуацію, коли організатор мирних заходів не погоджується з пропозицією органів влади змінити місце та час проведення заходу, а також виключається можливість проведення акцій кількома організаціями, що унеможливлює їх співпрацю в певних ситуаціях.

Положення статті 11 урядового законопроекту є фактичним втручанням у внутрішню діяльність політичних партій, що суперечить статті 4 Закону України \"Про політичні партії в Україні\", відповідно до якої втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у внутрішню діяльність політичних партій та їх місцевих осередків забороняється. Проблеми матеріально-технічного забезпечення проведення масових заходів є особистою справою організацій, які їх проводять.

Положення 22 статті невиправдано розширюють перелік підстав для заборони проведення мирного заходу. До підстав, визначених статтею 39 Конституції України, додано ще низку дій, через які можна заборонити проведення мирного заходу. Оскільки Основний Закон України містить вичерпний перелік підстав для обмеження права на проведення мирних заходів, розширення цього переліку даним законопроектом є недопустимим.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 3-06-2009 9:25 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100