22.12.2024 03:14 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Ющенка закликають заветувати закон про всеукраїнський референдум

Всеукраїнський трудовий рух «Солідарність» звернувся до Президента України Віктора Ющенка та народних депутатів України із заявою щодо неприпустимості прийняття закону «Про всеукраїнський референдум» в прийнятій Верховною Радою України 5 червня 2009 р. редакції.

На думку «Солідарності», цей закон обмежує права громадян на участь в ініціюванні всеукраїнського референдуму і після запровадження виборів за закритими партійними списками є черговим кроком до узурпації влади олігархічними кланами.

ВТР «Солідарність» вважає, що замість внесення до вже діючого Закону України «Про всеукраїнський і місцевий референдуми» косметичних правок з метою приведення деяких вжитих у ньому термінів у відповідність з чинним українським законодавством, у Верховній Раді було навмисно проголосовано проект Олександра Лавриновича, аби унеможливити реалізацію народом своїх конституційних прав на участь в державному управлінні через референдум як форму прямого волевиявлення.

«Хочемо нагадати, що Україна підписала Загальну декларацію з прав людини, де зазначено, що вона укладається «з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення». Тому ми звертаємося до Вас з проханням зробити все для того, щоб не допустити вступу у дію цього закону в такому вигляді, як він був проголосований 5 червня 2009 року. Вважаємо за доцільне організувати узгоджувальну групу із народних депутатів України, представників не представлених у Верховній Раді партій та громадських організацій для відпрацювання і узгодження основних положень та норм цього закону. Адже закон, який визначає засади та процедуру реалізації права на проведення референдуму, є показником демократичності держави», — йдеться у зверненні Всеукраїнського трудового руху «Солідарність».

Закон «Про всеукраїнський референдум», прийнятий Верховною Радою України в цілому 5 червня 2009 року, обмежує права громадян на участь в ініціюванні всеукраїнського референдуму і після запровадження виборів за закритими партійними списками є черговим кроком до узурпації влади олігархічними кланами.

Збільшення кількості учасників зборів з ініціювання референдуму з 200 до 500 чоловік, та вимога, що збори проводяться за місцем проживання учасників зборів (що означає, що в зборах можуть брати участь лише мешканці однієї територіальної одиниці) призводять до обмеження конституційних прав мешканців малих сіл із кількістю виборців до 500 осіб щодо ініціювання всеукраїнського референдуму.

Норма закону, згідно якої з одного референдуму ЦВК може зареєструвати лише одну ініціативну групу, яка лише одна має право збирати підписи за проведення референдуму із зазначеного питання, обмежує в конституційних правах усіх інших громадян України щодо можливості бути членом ініціативної групи з організації референдуму.

Та найстрашніше те, що зазначені обмеження ускладнюють процедуру збору підписів, яких потрібно зібрати 3 млн. в двох третинах областей не менше ніж по 100 тис. в кожній, та роблять ініціативу з референдуму дорогою і недоступною для неолігархів.

Якщо раніше збором підписів могли займатися необмежена кількість ініціативних груп, створених по всій Україні, або члени однієї ініціативної групи, які проживають в різних регіонах України, то нині збором підписів по всій Україні повинна займатися лише одна група людей з одного населеного пункту.

Виходить, що членам ініціативної групи потрібно буде іти в тримісячну неоплачувану відпустку, адже зібрати підписи з усієї України неможливо без відриву від виробництва у вільний від роботи час. Людям потрібно буде на три місяці залишити сім’ю, за щось їздити, десь жити і за щось харчуватися. За найскромнішими підрахунками утримання ініціативної групи із 100-150 осіб обійдеться в суму 4 млн. грн., тож про народну ініціативу в такому випадку навряд чи може йтись. А якщо врахувати, що згідно нового закону на один референдум можна винести лише одне питання (а часто одного питання недостатньо для того, щоб розв’язати системну кризу), народне волевиявлення обійдеться в кругленьку цифру її організаторам.

Але у звичайних громадян, які, згідно закону, нібито мають право ініціювати всеукраїнський референдум, немає таких грошей, а тому право ініціювання референдуму стане для них недоступним. По кишені воно лише олігархам, які розробили та прийняли відповідний закон.

Та навіть за умови, що люди отримують грошову компенсацію за вимушену відпустку, і що з фонду ініціативної групи будуть оплачуватися дорога, проживання в чужих містах та харчування, зібрати 3 млн. підписів силами однієї ініціативної групи є практично нереально навіть при наявності значно більшої кількості бажаючих поставити такий підпис.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 10-06-2009 16:57 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100