18.05.2024 21:25 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

САЙТ “МАЙДАН” ВІДЗНАЧИВ СВОЄ 5-РІЧЧЯ ПРЕЗЕНТАЦІЄЮ ДРУГОЇ ВЕРСІЇ МЕМОРАНДУМУ МАЙДАНУ

Інтернет-сайт “Майдан” відзначив своє 5-річчя презентацією другої версії Меморандуму Майдану.

Як повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН фундатор сайту Володимир МАРТИНЮК, вчора колектив “Майдану” відзначив 5-річчя від дня заснування. Він нагадав, що сайт було створено наприкінці грудня 2000 року під час проведення в Україні акції “Україна без Кучми”, коли відбувалося блокування всіх опозиційних видань. Тоді на сайті в режимі реального часу подавалася інформація про перебіг маніфестацій та протестів у центрі Києва. Після закінчення акції сайт “Майдан” не припинив свого існування і став центром збору та розповсюдження інформації, яку замовчували ЗМІ. Автори матеріалів намагалися не тільки подавати новини, а й намагалися аналізувати їх та прогнозувати подальший їх розвиток.

Як повідомив В.МАРТИНЮК, саме на “Майдані” була розроблена ідея створення молодіжного ненасильницького руху, яким потім стала всім відома “Пора”. Лозунг “Ми разом, нас багато і нас не подолати”, також розроблений на “Майдані” ще 2002 року, став гаслом Помаранчевої революції, зазначив він. На сайті також була розроблена технологія мобільних груп спостерігачів, які допомогли зафіксувати та попередити тисячі порушень виборчого законодавства. Під час виборчої кампанії-2004 сайт, завдяки вже досить широкій мережі своїх кореспондентів, активно наповнювався інформацією про події.

На початку 2005 року, відзначив В.МАРТИНЮК, було створено Альянс громадських активістів “Майдан”, які об’єдналися з метою захисту та розширення громадянських та людських прав. Результатом діяльності Альянсу стало створення Меморандуму Майдану “Чергові задачі Помаранчевої революції” (перша версія – УНІАН). В цьому документі співробітники “Майдану” намагалися узагальнити та систематизувати завдання громадянських активістів щодо реформування держави та суспільства, тобто завдання, які мають ставити активісти перед можновладцями та державою. Впродовж червня-вересня ініціативна група з розробки Меморандуму провела низку консультацій та робочих зустрічей з підготовки цього документу. Зараз сайт презентує другу версію Меморандуму Майдану (ММ), яка вже опрацьована у відкритому режимі за участю експертів.

Як пояснив присутній на прес-конференції представник сайту “Майдан” Олександр СЕВЕРИН, ММ планується використовувати для наступного громадянського проекту “Усвідомлення вибору”, суть якого полягає в тому, що активісти “Майдану” будуть цікавитися, яким чином учасники передвиборчих перегонів – парті та блоки – збираються виконувати завдання, поставлені в ММ, а потім здійснювати моніторинг виконання їх обіцянок.

О.СЕВЕРИН повідомив, що на цей документ навіть вже є відгук з Секретаріату Президента України. Тобто, на адресу сайту надійшов лист, підписаний першим заступником глави Секретаріату, в якому зазначено: “Пропонуємо надіслати Меморандум Майдану на ім’я глави держави та Секретаріату Президента для розгляду і прийняття відповідного рішення”.

За інформацією О.СЕВЕРИНА, серед інших проектів, які реалізує “Майдан”, – це “Громадянська варта”, “Суспільні комунікації”, “Європейський клуб”. Зокрема, проект “Громадянська варта” передбачає “просте звернення громадян до суду”.

“Громадянин може оскаржити в суді будь-яке рішення, дії, бездіяльність державної влади, місцевого самоврядування і посадових осіб. Тому намагаємося відслідковувати, моніторити дотримання владою і посадовцями Конституції та законів України і оперативно реагувати, тобто карати в судовому порядку”, — зазначив він. Як приклад О.СЕВЕРИН навів “довготривалу і небезуспішну епопею “Майдану” щодо засекречених Указів Президента України”, в результаті чого, за його словами, таких засекречених нормативних документів стало менше. До того ж, “Майдан” тепер отримує відповіді на свої запити від керівних структур держави.

За інформацією В.МАРТИНЮКА, всі автори, які надають свої матеріали на сайт, працюють на “Майдані” безкоштовно. Зараз над наповненням сайту працює близько 100 активістів, але мережа “резервних” або “непостійних” авторів досить велика. На його переконання, бюджет такого сайту, як “Майдан”, якби він йшов на повністю професійних засадах, становив би близько 200 тис. доларів на рік.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 20-12-2005 22:44 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100