21.12.2024 16:06 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

ГОЛОВАТИЙ ВВАЖАЄ, ЩО ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СТАНДАРТАМ

Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права, яку очолює міністр юстиції Сергій ГОЛОВАТИЙ, вважає, що закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року не відповідає європейським стандартам.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України.

Отже, комісія вирішила, що є підстави звернутися до Конституційного Суду для визнання цього закону неконституційним.

Як сказав з цього приводу С.ГОЛОВАТИЙ, “це його справа: викинути його в смітник, покласти у шухляду чи, проаналізувавши, прийняти рішення щось діяти. Він є органом політичної влади чи політичним органом. Це його справа. Чи це справа знову ж таки народних депутатів”, повідомляє “5 канал”.

За даними Мін’юсту, свій висновок Комісія надішле усім суб‘єктам законодавчої ініціативи – Президентові України Віктору ЮЩЕНКУ, Кабінетові Міністрів України та народним депутатам України.

Висновок базується на проведеному аналізі Закону від 8 грудня 2004 року, рішеннях Конституційного Суду України, Резолюціях Парламентської Асамблеї Ради Європи, а також Висновках Венеціанської комісії.

У Висновку Національна комісія вказала, що процес розгляду та ухвалення Верховною Радою законопроекту про внесення змін до Конституції України 1996 року супроводжувався грубим порушенням вимог Розділу XIII Конституції України та процедури розгляду законопроектів, визначеної Регламентом Верховної Ради України.

Комісія також визначила положення Закону від 8 грудня 2004 року, які не відповідають принципам Конституції України, покладених в основу конституційного ладу в Україні, а саме принципам: демократії (стаття 1 Конституції України), народного суверенітету (стаття 5), поділу влади (стаття 6), верховенства права (стаття 8), законності (стаття 19).

На підставі порівняльного аналізу тексту Закону про внесення змін до Конституції України та документів Ради Європи, Комісія також встановила невідповідність Закону європейським стандартам.

Національна комісія дійшла висновку, що Закон України „Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року № 2222-VI слід розглядати як actum nullum ab initio [акт, недійсний з моменту виникнення], і тому він не може вважатись складовою чинної Конституції України, наголосили у прес-службі Мін’юсту.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 29-12-2005 12:20 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100