21.11.2024 13:12 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Акція «Корови не винні»

8 лютого о 12.00 біля посольства Російської Федерації відбудеться акція вінницьких молочників «Корови не винні».

Учасники акції запросили губернатора Вінницької області Олександра Домбровського та міністра сільського господарства Олександра Баранівського підтримати їхню ініціативу. Молочники збираються передати працівникам Російського посольства свої пропозиції, а також видоїти корів Малюлю та Любаву і дати скуштувати присутнім молоко, аби вони могли переконатися в його якості.

Вінницькі виробники молока та молокопродуктів вдарили на сполох, адже нині на складах вітчизняних підприємств накопичилося уже понад 10 тис. тонн твердих сирів, а це майже місячна норма їх споживання в державі. Лише на вінницьких складах зосталася нереалізованими 540 тон масла. Це й не дивно, адже лише Тульчинський завод постачає 17 % всієї масло-молочної продукції на ринок України.

Оскільки область є аграрною, одним з основних способів виживання для селян є продаж молока. Тепер же переробні підприємства зменшили закупівельну ціну сировини з 1,3 грн. за літр до 0,9 грн. 70% молока виробляється в приватному секторі, тому це вдарить, в першу чергу, по селянах.

Поки корови тільні, молока ще небагато, проблема не є такою гострою. Але навесні надої суттєво збільшаться. Тож ще трохи й селянам доведеться вирізати корів — годувальниць.
Губернатор Вінниччини Олександр Домбровський створив робочу групу
з врегулювання «молочної кризи» на рівні області й у кожному окремому районі:
„ До цієї проблеми потрібен комплексний підхід на рівні Кабінету Міністрів. На місцевому ж рівні я бачу кілька шляхів вирішення цієї проблеми. По-перше — шукати додаткові ринки збуту вже готової продукції в інших країнах, скажімо в Казахстані, Молдові, Азербайджані, а також розвивати внутрішній ринок. Адже, скажімо, німець споживає 24 кг. сиру на рік, поляк – 13 кг. а українець всього — 3.

По-друге, перепрофілювати асортимент молочних підприємств на інший вид молочної продукції. Наприклад, сухе молоко, яке користується попитом як в Європі, так і в Азії.”

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 7-02-2006 17:57 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100