22.06.2021 07:03 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Банда Коломойського продає споживачам неякісний бензин, а держбюджет взула на 110 мільйонів

kolomoyНедонадходження акцизного збору до бюджету у вересні-листопаді 2009 року у зв'язку з початком випуску на Кременчуцькому НПЗ компонентів автомобільних бензинів оцінюється експертами в 110 млн. грн.

Такі дані були озвучені на засіданні експертно-аналітичної групи (ЕАГ) з питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів при Кабінеті міністрів, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Як зазначили експерти з посиланням на висновок Київського інституту споживчих експертиз, компоненти автобензинів КБ-92 і КБ-95, випуск яких почав НПЗ, фактично є прямими аналогами товарного бензину А-92 і А-95 з дещо зниженими споживчими характеристиками.

Однак ставка акцизного збору для компонентів бензинів складає 20 євро за тонну в порівнянні з 110 євро за тонну для товарних бензинів.

Кременчуцький НПЗ, за даними ЕАГ, у листопаді поточного року збільшив переробку нафти до 387 тис. тонн з 306 тис. тонн у вересні, виробництво бензину — до 123 тис. тонн з 103 тис. тонн.

У той же час, згідно з даними Державної адміністрації залізничного транспорту («Укрзалізниця»), відвантаження товарних бензинів з підприємства впали за цей період з 85 тис. тонн до 41 тис. тонн, додали експерти.

«У вересні завод почав відвантажувати так звані „компоненти бензину“ КБ-92 і КБ-95 (для промислових цілей), поставки яких збільшилися з 6,5 тис. тонн у вересні до 66,8 тис. тонн у листопаді. У листопаді їх частка склала вже 62% всіх відвантажень бензинів з Кременчука», — зазначалося на засіданні ЕАГ.

Компоненти бензину, за інформацією членів ЕАГ, відвантажуються на адресу "невідомих дніпропетровських структур за залізничними реквізитами нафтобаз у Дніпропетровській, Київській, Запорізькій та інших областях, які беруть участь у забезпеченні продукцією роздрібної мережі групи «Приват».

Згідно з оцінками фахівців, ситуація, що склалася з виробництвом палива на Кременчуцькому НПЗ призводить також до непрямим втрат у вигляді ослаблення конкуренції на роздрібному ринку, банкрутства автозаправних мереж і різкого погіршення якості нафтопродуктів.

Як повідомлялося, на початку грудня українське представництво литовської групи Orlen Lietuva (колишня Mazeikiu nafta) заявило, що стурбований погіршенням умов бізнесу в Україні.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 4-12-2009 12:55 | Кількість переглядів 25820 переглядів

Подiлитись посиланням:
Читайте по темі

  • kuruz

    Кто бы сомневался.

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100