21.05.2024 17:22 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Алкоголік у МВС Юрій Луценко став «Будяком року»

Budyak roku1Правозахисна антипремія «Будяк року — 2009» буде вручена міністру внутрішніх справ Юрію Луценку.

Про це повідомив на прес-конференції голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко.

Член правління Інституту «Республіка» Володимир Чемерис повідомив, що Луценко став лауреатом антипремії в номінації «За систематичні порушення прав людини».

За його словами, «в цьому році ми бачимо шквал подій — передусім це заяви Луценка, які порушують презумпцію невинуватості».

Чемерис зазначив, що складається враження, що коли міліція затримує людину, «то одразу ж дивиться партквиток, і якщо виявляється, що це представник політичних сил, які не належать до табору прем'єр-міністра України та МВС, то без суду і слідства їх оголошують винуватими».

В той же час, на його думку, до своїх прихильників ставлення зовсім інше.

Крім Луценка премію такогож вручать  - Верховному суду України, Національній експертній комісії з питань захисту суспільної моралі, міському голові Харкова Михайлу Добкіну, Северодонецькій міській раді, Одеському міському голові Едуарду Гурвіцу.

За його словами, ВСУ став лауреатом в номінації «За відверту зневагу до принципів правосуддя».

Він зазначив, що суд, зокрема, у справі Олександра Яременка «проявив зневагу до принципів правосуддя та міжнародних зобов'язань України».

Бущенко наголосив, що ВСУ відмовився скасувати рішення щодо засудження Яременка, хоча Європейський суд вказав, що «засудження було результатом несправедливого судового розгляду». Яременка було засуджено до довічного позбавлення волі за вбивства.

Бущенко наголосив, що також лауреатом цієї премії стала Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі в номінації «За обмеження свободи вираження поглядів». Він зазначив, що цією комісією було «дуже багато матеріалів заборонені для публікування». «І ми вважаємо, що це порушує свободу слова і погіршує ситуацію із свободою слова в Україні», — додав він.

Бущенко також назвав ще одного лауреата в номінації «За брутальне порушення права на охорону здоров'я» — мера Харкова Добкіна. Він зазначив, що «завдяки» його діям та діям його підлеглих «велике місто залишилось без жодного стаціонарного ліжка для хворих на туберкульоз».

Чемерис повідомив, що Северодонецька міськрада перемогла в номінації «За порушення екологічних прав», оскільки депутати досі не визначили і не закріпили документально існування в місті скверів і парків, тому виходить, що можна безперешкодно проводити забудову і вирубувати зелені насадження в місті.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 10-12-2009 20:20 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100