9.05.2024 21:40 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Томенко вважає, що в Києві «Наша Україна» і «Регіони» поєдналися

«Не варто багато говорити про можливі варіанти створення коаліцій після виборів, оскільки така коаліція в Києві вже давно «успішно» функціонує. Вона сформована представниками Партії регіонів, «Нашої України», Народного блоку Литвина, «Єдністю» та «Європейською столицею». Таку думку лідер виборчого списку БЮТ до Київради Микола Томенко висловив сьогодні під час прес-конференції в УНІАНі.

Він звернув увагу на те, що вибори до Верховної Ради, фактично, відтінили вибори до органів місцевого самоврядування, через що на сьогодні не існує серйозної дискусії навколо цього питання. Результатом цього є відсутність у виборців розуміння, що та чи інша політична сила робитиме для розвитку місцевого самоврядування після виборів. «В той же час, — зауважив Томенко, — Блок Юлії Тимошенко на сьогодні залишається єдиною політичною силою, яка публічно підписує угоди з представниками регіональних еліт і бере зобов’язання стосовно місцевого самоврядування загалом та програм розвитку кожної конкретної області».

На переконання заступника керівника БЮТ, в Києві перед місцевими виборами виникла парадоксальна ситуація, коли, фактично, за владу в столиці конкурують дві серйозні команди – Блок Юлії Тимошенко та «Об’єднаний блок нинішньої влади Києва». «Адже списки до Київради Партії регіонів, «Нашої України», Народного блоку Литвина, «Єдності» та «Європейської столиці» укладені за єдиним зразком і складаються з високопосадовців нинішньої міської влади, а також з представників столичного, переважно, торгівельного та будівельного бізнесу», — пояснив Томенко.

Фактично, за його словами, це означає, що відповідальність за ситуацію в місті Києві якраз несуть саме ці політичні сили. «Тому дивно чути, наприклад, з боку Партії регіонів критичні випади на адресу київської міської влади. Адже у Партії регіонів в «прохідній» частині списку до Київради перебувають два нинішні заступники голови КМДА – Ігор Лисов та Анатолій Муховиков. Так само дивно звучать і звинувачення з боку «Європейської столиці», яка має у своєму списку заступника голови КМДА з промислових питань Миколу Георгіївського та колишнього заступника головного архітектора Андрія Миргородського», — зауважив Томенко.

Другою серйозною проблемою столичних виборів, за його словами, є те, що Київська міська та районні ради перетворюються на місце для притулку родичів та дітей українських високопосадовців. «Якщо раніше рідню модно було відправляти на навчання за кордон, то тепер з’явилася нова мода – робити їх депутатами київських рад», — зазначив Микола Томенко. За його словами, ця мода найбільше «захопила» Партію регіонів, яка, до речі, зовсім нещодавно критикувала Віктора Ющенка за «кумізм». Так, один з лідерів ПР Раїса Богатирьова «делегує» двох своїх синів до Київради одночасно за двома списками — Партії регіонів (9-м номером) та Народного блоку Литвина (11-м номером). Так само і син іншого лідера ПР Володимира Рибака балотується до Київради під 10-м номером за списком Партії регіонів. Брат Дмитра Табачника (який увійшов до кримського виборчого об’єднання «За Януковича!») Михайло Табачник також балотується за списками ПР до Київради (№12).

Крім цього, на його переконання, зараз нівелюється сама ідея місцевого самоврядування як представництва популярних жителів певної територіальної громади. Так, наприклад, знову ж таки в списку Партії регіонів представлена левова частина бізнесменів та чиновників, які на сьогоднішній день працюють в Донецькій області. «До речі, така тенденція заповнювати квоти прохідної частини Партії регіонів до місцевих рад жителями Донецької області характерна не лише для Київської області, а і для багатьох інших регіонів України», — зауважив Томенко. Тому, аби не допустити цього, «наша команда ініціюватиме внесення змін до закону про вибори до органів місцевого самоврядування щодо обов’язкової вимоги проживання у даному населеному пункті. Більше того, за аналогією до виборів до Верховної Ради, треба виписати норму, яка б встановлювала мінімальний термін проживання кандидата в депутати місцевої ради у даній територіальній громаді – не менше 5 років», — вважає Микола Томенко.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 28-02-2006 21:27 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100