16.01.2021 20:26 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Правозахистники розкажуть про наміри влади скасувати право на мирні зібрання

proti 2450-1У середу, 9 червня 2010 року, о 14:30 у конференц-залі інформаційного агентства УНІАН (вул. Хрещатик, 4) розпочнеться прес-конференція на тему “Парламент збирається заборонити акції протесту в Україні”.

«Онлайн» відео-трансляція прес-конференції — mms://217.20.164.161:1755/unian_online.asf (http://press.unian.net/ukr/abouttranslation)

Згідно розкладу засідань українського парламенту, 17 червня 2010 року Верховна Рада розглядатиме у другому читанні та в цілому проект Закону «Про порядок організації і проведення мирних заходів» (№ 2450), який, за оцінкою правозахисників, всупереч нормам Конституції та міжнародних зобов’язань країни загрожує суттєво обмежити право на мирні зібрання в Україні. Зокрема, норма законодавчої ініціативи про повідомлення про захід не менше ніж за 4 дні до його проведення, по суті, встановлює «дозвільний» порядок проведення мітингів всупереч визначеному Конституцією — «повідомчому». Норма також фактично унеможливлює проведення спонтанного мирного заходу (стихійний протест і т.п.).

Чотирьох днів, як показує практика, достатньо, щоб корумпований суд під будь-яким приводом заборонив людям збиратися. Тому ніякі зібрання, проти яких заперечує влада, ви провести не зможете.

Подібні антидемократичні закони вже діють, зокрема, в Росії, Казахстані та Білорусі, де їх систематично використовують проти як громадських активістів та і звичайних громадян. Варто також підкреслити, що репресивні норми законопроекту де-факто діють в деяких містах України вже зараз, що свідчить про наступне — влада має чіткий та послідовний план наступу на громадські свободи. Тому ймовірність прийняття законопроекту № 2450 17 червня є досить високою.

Під час прес-конференції про небезпеки прийняття законопроекту розкажуть: член Громадської Ради при МВС України з питань забезпечення прав людини Володимир Чемерис, голова Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність» Олексій Кляшторний та представник Всеукраїнської молодіжної організації «Фундація Регіональних Ініціатив» Михайло Лебедь.

Тел.: +380681217741. Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями.

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: +30503806268 (Володимир Чемерис), +380681217741 (Михайло Лебедь)

Більше про законопроект № 2450 читайте тут — http://helsinki.org.ua/index.php?id=1275910431

 

Читайте також:

Проект Закону “Про порядок організації і проведення мирних заходів” порушує права людини

У березні — квітні 2010 року масово порушувалося право на свободу зібрань (заява Інституту «Республіка»)

Министр Могилев изучает географию по учебникам Януковича, а демократию – по запискам Лукашенко

Режим Януковича зухвало порушує конституційне право громадян на свободу зібрань. Фото. Відео. English

Депутатов просят «завалить» законы Тимошенко ограничивающие права и свободы граждан

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 8-06-2010 18:29 | Кількість переглядів 584 переглядів

Подiлитись посиланням:
Все про: , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100