У ПАРЄ констатують відкат України в дотриманні демократичних свобод
Доповідачки ПАРЄ по Україні Ренате Вольвенд та Мейліс Репс констатують відкат України в дотриманні демократичних свобод.
Про це йдеться в їхній інформаційній записці за результатами відвідування України, яку вони оприлюднили на засіданні ПАРЄ у вівторок, повідомила член української делегації Ольга Герасим'юк.
Вона зазначила, що доповідачки констатували, що влада демонструє рекордні швидкості при формуванні своїх вертикалей і горизонталей.
«Це можна вітати, бо влада демонструє прагнення до єдності та стабільності, чого не було раніше, з іншого боку турбує те, що це носить ознаки концентрації влади в одних руках і загрозу для демократії», — зазначила вона і додала, що загалом «записка носить достатньої жорсткий характер».
За словами Герасим'юк, під час доповіді Репс зазначила, що в Україні відбувається «білоруська схема». «Репс це пояснила спробою обмежити свободу зібрань, проблемами із свободою слова, свободою думок», — сказала Герасим'юк.
За її словами, співдоповідчки також наголошують на неприйнятності способом, у який парламент останнім часом імплементує законопроекти.
«Робота парламенту також відбувається в той спосіб, коли опозиція не має свого місця і ролі у прийнятті рішень», — навела слова доповідачів Герасим'юк.
Також за її словами, Репс та Вольвенд приділили увагу ролі голови СБУ Валерія Хорошковського, яка викликає у них стурбованість.
«Викликає питання призначення Хорошковського членом вищої ради юстиції, не дивлячись на потенційний конфлікт інтересів, як голови СБУ. Також їх тривожить той факт, що людина, близька до президента, яка володіє телеканалом Інтер, також має у полі свого менеджменту державний канал ( мається на увазі УТ -1)», — сказала вона.
Також доповідачки наголосила, що «країна дуже серйозно поділена на схід і захід, що є регрес у захисті прав людини, що толерантність і всі необхідні демократичні норми, які демонструвала Україна, на сьогодні є під загрозою».
«Сьогодні відбувся такий явний кидок назад до радянського союзу», — навела слова доповідачів Герасим'юк.
Вона додала, що Репс та Вольвенд констатували відсутність заходів по боротьбі з корупцією.
«Вони чекають, що судова реформа і деякі інші проекти, як і було обіцяно президентом Януковичем, будуть передані Венеціанській комісії, але досі ніякого немає руху в цьому напрямку, тому вони цим теж дуже стурбовані», — зазначила Герасим'юк.
Коментарі
переглядівВсе про: Венеціанська комісія, відсутність заходів по боротьбі з корупцією, дотримання демократичних свобод, загроза для демократії, Мейліс Репс, обмеження свободи зібрань, Ольга Герасим'юк, ПАРЄ, проблеми із свободою слова, регрес у захисті прав людини, режим Януковича, Ренате Вольвенд, СБУ, судова реформа, Хорошковський Валерій
Читайте по темі
-
Гладчук застерігає США від повномасштабної наземної воєнної операції проти терористичного режиму в Ірані –
-
Cuba libre! За вільну Кубу! –
-
російський терорист путін через смерть сенатора Ґрема передав привіт Трампові. Розслідування –
-
Гладчук заявив про гібрідну атаку росії в Албанії –
-
Гладчук: 250 років тому Декларація незалежності США заклала підвалини сучасного демократичного устрою багатьох держав світу –
-
Вадим Гладчук: ворог України у москві, а не у Варшаві! –
-
Янукович відмовився від європейського вектора України сам, а Зеленський це робить хитріше за сценаріями свого куратора з фсб рф Патрушева, — Гладчук –
-
Біженцям з України албанський уряд Еді Рами відмовив у тимчасовому захисті, тому що український посол Шкуров працює на москву? –
-
Президент США Трамп анонсував зустріч з Зеленским у Давосі, але Буратіно залишається в Києві, зриваючи зусилля США зупинити геноцид українців –
-
Зеленський та путін готують вбивство Трампа як Кеннеді, — Вадим Гладчук –
-
путін застосував біологічну зброю (ковід) проти Китаю! Розслідування –
-
Сахалін (Куедао), Владивосток (Хайшеньвай), та Хабаровськ (Болі) повинні знову стати китайськими, а Сі Цзіньпін може стати Великим збирачем китайських земель –
-
God Bless America –
-
путін планує «доленосну війну» з Заходом. Документи –
-
Поляки та Польща ще потрібні Україні та українцям. Жменька галасливих покидьків ні на що суттєво не впливає –
