24.12.2024 04:53 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Віолетта Опольська: На Чорнобильській АЕС зловживають бюджетними коштами

Як повідомило надійне джерело із правоохоронних органів, в результаті проведення оперативно-розшукових заходів щодо діяльності ДСП „Чорнобильська АЕС” було виявлено ряд грубих порушень законодавства (з травня 2005 року по сьогоднішній день) при здійснені процедур закупівель за державні кошти загалом на суму понад 25 млн. грн. державних коштів.

Так, правоохоронці інкримінують директору ДСП „ЧАЕС Грамоткіну І. та заст.гендиректора ЧАЕС Шацману А. незаконне привласнення 5 млн. грн. бюджетних коштів через завищення цін при закупівлі, робіт та послуг за державні кошти. Відповідно до Кримінального кодексу України, такі дії підприємливих ділків містять ознаки суспільно-небезпечних діянь, визначених статтями 191 частини 5 та 364 частини 2 та кваліфікуються як привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах.

Відповідно до повідомлення, ціни при закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти регулярно завищувалися у декілька разів.

Наприклад, відверто корупційним виглядає договір на реконструкцію їдальні укладений 20.12.2005 р. між ДСП „ЧАЕС” і корпорацією „Укртрансбуд” на загальну суму 4 832 222 грн 40 коп (оголошення № 00366, „ВДЗ” №1 (222) 10.01.06).

Підозрілим виглядає договір на закупівлю цукру (31,818 тон) від 22.03.2006 року між ДП „Чорнобильсервіс” та ПП „Мегаюз” на суму 125 999 грн 28 коп за ціною 3,96 грн/кг, в той час як оптова ціна на цей же товар на ринку складала 2,91 грн/кг (оголошення № 04685, „ВДЗ” №13 (234) 03.04.06).

Непоганий подарунок на Новорічні свята зробило собі керівництво ДСП „ЧАЕС”, надавши згоду на підписання договору з ЗАТ „Макет”, за один день до кінця фінансового року на послуги з підключення до ресурсів мережі Інтернет на загальну суму 159 983 грн 52 коп. Таким чином, керівництво ДСП „ЧАЕС” за один день „відмило” майже 160 тисяч гривень.

Цікавим є також той факт, що при ЧАЕС діє ряд підприємств, так званих „своїх постачальників”, через які й проходить основна частина коштів. Серед них можна назвати ДП „Чорнобильсервіс”, ДСВКВП „Чорнобильводексплуатація”, ДСВКЛП „Чорнобильліс”, які прямо підпорядковані ДСП „Чорнобильської АЕС” (оголошення № 01914, „ВДЗ” №7 (228) 20.02.06).

Також було повідомлено про наявність задокументованого факту отримання хабара посадовою особою ДСП „ЧАЕС”, що веде за собою відповідальність згідно ст. 368 Кримінального кодексу України.

Можна сподіватися, що 26 квітня на громадських слуханнях у Верховній Раді України, приурочених річниці Чорнобильської трагедії буде прийнято рішення про висловлення недовіри Директору ДСП „ЧАЕС” Грамоткіну І. та надана рекомендація Міністерству енергетики щодо звільнення посадової особи із займаної посади з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також рекомендація відповідним органам щодо проведення додаткової ревізії діяльності ДСП „ЧАЕС”.

Відповідно до отриманої інформації, найближчим часом матеріали для опрацювання буде передано до Антимонопольного комітету України та Спеціальної контрольної комісії з державних закупівель при Рахунковій палаті України, до складу якої, відповідно до ст. 33 Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” від 22 лютого 2000 року N 1490-III входить по одному представнику від Рахункової палати, Державної контрольно-ревізійної служби України, Державного казначейства України, три кандидатури за пропозицією профільного Комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належить законодавство про діяльність Рахункової палати України, Державного казначейства України, Державної контрольно-ревізійної служби, а також три представники від Тендерної палати України.

З огляду на вищесказане, досить цікаво, що Чорнобильська АЕС звернулась до Верховної Ради України з проханням вивести її з під дії Закону, наче б то через неможливість здійснення державних закупівель.

Причиною таких дій стали останні зміни до Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, які посилюють контроль за використання державних коштів та унеможливлюють використання таких тіньових схем.

Так, зокрема, відповідно до затверджених парламентом змін, всі замовники торгів зобов’язані розміщувати оголошення про проведення процедури закупівлі у друкованих засобах масової інформації та в інформаційних системах у мережі Інтернет, що відповідають вимогам закону, внаслідок чого можна очікувати збільшення прозорості та конкуренції при закупівлі товарів, робіт та послуг, а також економію державних коштів.

Але нажаль схоже, керівництво ЧАЕС такий стан речей не влаштовує, адже набагато краще витрачати державні гроші за корупційними схемами, безвідповідально та на власний розсуд.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 20-04-2006 6:16 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100