23.04.2024 17:21 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Як партія Януковича фальсифікувала вибори у Бучі

Vsyo Donbas1«Бучанська перемога партії регіонів – за будь-яку ціну!»

Саме таке гасло вочевидь застосувала партія регіонів на місцевих виборах – 2010.

Щире здивування викликав дзвінок однієї старий знайомий ще з часів «помаранчевих змагань» в 2004—2005 роках – ввечері 29 жовтня, напередодні виборів. Якщо сказати, що це був старий, перевірений кадр партії Регіонів, то це не сказати нічого – це був ідейний будівельник цієї партії в Київській області за різних, сприятливих і не дуже часів. Можливо, ця людина звернулася саме до мене, бо за «помаранчевої влади» саме я, відвертий «помаранчевий» друкував статті партії регіонів в «Ірпінському віснику», бо справа не в кольорі, а в зваженій політичній конкуренції, про яку я намагався пізніше розповісти своїм політичним однодумцям…

Тому, вже 29 жовтня вже було зрозуміло, що фальсифікацій на виборах не минути.

Виборець бачив перед собою конкурентні списки, голосував як йому хочеться, але результати вже були замовлені – партія регіонів має перемогти тут, в центральній Україні, в Бучі, де в останній момент діючий мер, з великою електоральною підтримкою «пішов» в мери від ПР, продовжуючи рекламувати свою партію «Рідне Місто». На причуд вдало – бо ледве не попав в міжнародний скандал, вивісивши підтримку зеленуватого кольору «Рідного Міста» від імені Обами та Меркель.

Але якщо здобутки і відповідальність до якої звикла команда Президента «зверху» відпрацьована в Бучі на регіональному рівні і все, що тут робиться пов’язано з іменем мера, то на виборах по мажоритарним округам цей здобуток закінчується, бо виконавці мера нікому невідомі – ці люди весь час працюють по командам мера і в будь-які спірні питання міста просто не можуть і не хочуть втручатися. Тому, фактично з місцевими людьми працює опозиція мера – така, як місцева «Пора» з лідером і газетою «Громадянське суспільство». Про якості персонального складу ми тут розповідати не будемо, бо це – є звичайні бучанці з дуже різними долями та політичними уподобаннями. Серед них по ідеологічному критерію можуть бути і соціалісти і ліберали – суть в іншому – це є бутанська владна опозиція, з кількома представниками в раді, з лідером та газетою! І кожному пересічному на питання про нинішнього мера Анатолія Федорука ми завжди згадуємо наших опозиціонерів Бархоленка та Бартківа — а чи був би таким наш мер, якби не наявність опозиції в раді?

Можливо, саме тому, відразу на виборах місцева виборча комісія відразу спробувала не реєструвати виборчий список «Пори» по політичному списку до Бучанської міської ради, знайшовши очевидні помилки в редакції списку – у когось з кандидатів не був вказаний зворотній телефон (як у Івана Лисенко, який зараз сидить в Бородянському «Сізо»), а у когось – громадянство, як у Остапи.

Тому, з рештою решт – головна битва провладного депутата та опозиційного відбулася на ділянці 30003, де серед нікому невідомих кандидатів зійшлися в рівному двобою Василь Олексюк, місцевий голова «Сильної України» та журналістка Світлана Остапа з «Пори». Копія протоколу є у мене та у Андрія Церковнюка від «Пори», бо на цій ділянці ми змагалися з Андрієм, правда по сусідньому округу. До речі, загальні списки на ділянках для виборів були зроблені в такій редакції, що на двох-трьох столах вони співпадали, тому були члени комісії, які видавали бюлетені на свій розсуд. Я був свідком, як мешканцю округу №5 видали бюлетень для голосування по округу №4. Чи були зворотні «маніпуляції»? Очевидно, що були, члени комісії, які намагалися пояснити такі «помилки», потім давали пояснення – «людський фактор». Так, як могли члени комісій не знати докладно границю округу, коли навіть виборці підходили до нас, кандидатів в депутати і скаржились, що їм довелося голосувати за невідомих? Таким чином, ділянки з включенням двох округів до загального підрахування підписів, корінців бюлетенів та загальної кількості бюлетенів напряму провокували фальсифікації – окремий облік проголосувавших виборців по округу було зробити неможливо фізично. Можливо, саме тому, на 18 округів було 12 ділянок . Але і це не «спрацювало», бо кандидати в депутати за передвиборчу сесію добре вивчили своїх виборців, особливо, якщо люди з народження живуть в місті. Тому, коли біля 17-00 на ділянці 30003 з’явилися молоді хлопці в спортивній одежі Андрій Церковнюк підійшов до 6-го столику і перед видачею бюлетеню одним з членів комісії попросив показати сторінку з пропискою… а наглядач від «Фронту Змін» почав фотографувати чергу біля 6-го столику. Пізніше я дізнався від Андрія, вони показували паспорт, де був білий папірець, як і попереджував мене «ідеологічний» регіонал ще два дні тому. Далі, вони мали робити вигляд, що ставлять підпис і робити підкидання тих бюлетенів, які за їх сценарієм були необхідними, але після наполегливого погляду наших наглядачів хлопці кинулися на вихід, забувши про своє «право голосувати», а ми вже пильно наглядали за тим членом комісії, що намагався видати бюлетені хлопцям без прописки…

Як нам стало відомо через годину, саме одного з цих хлопців з пропискою в Дніпропетровську виявили на сусідній дільниці, але з усіма атрибутами злочину – його «вели» члени партії «Удар» і заарештували після отримання бюлетенів за столиком №1 на ділянці 30001. На цій ділянці і стався брутальний вияв фальсифікації – Іван Лисенко побачив в «вивалених» бюлетенях до підрахунку п’ять бюлетенів одного кольору. Цей факт і стався поводом для скандалу на всю країну. Зараз Іван Лисенко знаходиться в Бородянському ізоляторі, а «пористи» намагаються його визволити…

І ще: на дільниці 30003 Андрій Церковнюк виявив бюлетені, що не були підписані членом дільничої комісії, тому їх визначили не дійсними. Саме ці бюлетені виявилися за одного з претендентів в депутати Бучанської МР по округу №5, це було зафіксовано і переміг інший кандидат – Світлана Остапа. Але на сьогоднішній ранок раптом йде повідомлення, що Бучанська міська ВК «перерахувала» і визначила переможцев Василя Олексюка. Якщо це є правдою, то взагалі незрозуміло – для чого я сидів на виборчій ділянці 30 годин? Може, хай вони все за нас рахують і далі?

Таким чином, Буча виявилася гідною своєї назви – місто не дало брутально сфальшувати місцеві вибори. Що буде далі? Не зрозуміло. Бо, один з програвших вибори – голова однієї місцевої організації вже нібито домовився «пройти» за списком іншої — «партії Регіонів». Така перемога партії Регіонів може виявитися для цієї партії останньою. Бо кому потрібна місцева влада без гальма?

 

RT.KORR

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 5-11-2010 10:27 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Все про: , , , , , , , , , , , , , ,

Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100