21.11.2024 15:28 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

В Фонді соцстраху засіли… злодії?

З року в рік застраховані особи та члени їх сімей направляються до лікувально-профілактичних закладів України по пільговим путівкам, які щорічно закуповує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом проведення тендеру.

В 2005 році Виконавча дирекція Фонду під керівництвом Андрія Міщенка спромоглася провести тендер так, що вперше в історії існування Фонду існує реальна загроза залишити українців – платників податків і зборів без пільгового оздоровлення.

За результатами здійсненої Мінекономіки перевірки тендер на закупівлю путівок на 2006 рік було проведено з рекордною кількістю порушень закону. Зокрема, зі 120 учасників торгів, які були визнані переможцями, 108 визначені переможцями неправомірно. При проведенні торгів застосовано норми постанови Кабміну, що була прийнята лише через півтора місяця після початку торгів. Торги, що було розпочато ще у серпні 2005 року, «спеціалісти» спромоглися закінчити лише у січні – лютому 2006 року, що призвело до того, що два місяці 2006 року при закупівлі путівок не враховувались.

Цікавим є той факт, що серед переможців торгів з’явився санаторій „Горинь”, що знаходиться у зоні радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Як директор Виконавчої дирекції Фонду, Андрій Міщенко, географ за фахом, який достеменно повинен знати екологічно чисті регіони України, допустив, що люди будуть оздоровлюватися в зоні радіоактивного забруднення, залишається невідомим.

За даними Спеціальної контрольної комісії при Рахунковій палаті, що також здійснювала перевірку цього тендеру за численними скаргами-зверненнями учасників торгів, протиправні дії посадових осіб Виконавчої дирекції Фонду призвели до заподіяння збитків державі, санаторно-курортним закладам – учасникам торгів, а також застрахованим особам – споживачам послуг санаторно-курортного лікування на суму більше ніж 50 мільйонів гривень.

Як результат, 14 квітня 2006 року Спеціальна контрольна комісія з питань державних закупівель при Рахунковій палаті визнала недійсними договори на закупівлю послуг санаторно-курортних закладів України, укладені Фондом на 2006 рік на загальну суму понад 600 млн. грн.

Наразі, питання правомірності здійснення зазначеної закупівлі знаходиться на контролі у Антимонопольного комітету України, який направив відповідні матеріали до Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ.

Саме правоохоронні органи тепер будуть вирішувати питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства України.

До речі, кожен працюючий українець у середньому щомісяця сплачує до Фонду один відсоток від своєї зарплати. А роботодавець – 2,9 відсотка. Таким чином, щорічно у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності акумулюється більше ніж 1 мільярд гривень. За ці гроші, за законом, кожен з нас має право отримувати в разі необхідності путівки у санаторій, оплачувані лікарняні, виплати після виходу в декретну відпустку, дитячі новорічні подарунки, тощо.

Як з’ясувалось, путівки купувати Виконавча дирекція Фонду за законними правилами не вміє, новорічних подарунків від Фонду діти України так і не дочекались (посадовці Виконавчої дирекції Фонду, незважаючи на звернення профспілок, роботодавців, народних депутатів України взагалі вирішили на таку закупівлю коштів не витрачати… економія).

Виникає питання, куди ж поділись кошти, що не використані Фондом на суспільно-важливі цілі.

Дивним є те, що на прес-конференції в УНІАН директор Виконавчої дирекції Фонду Андрій Міщенко звітував про значну економію коштів Фонду, але куди було спрямовано зекономлені кошти так і не зізнався.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 27-04-2006 11:11 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100