9.05.2024 15:36 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Львів: імітована демократія нової влади

Нова влада робить спроби маніпулювання думкою громадськості з метою продовження незаконних будівельних робіт на площі Ринок, площі Катедральній та вул. Руській

У середу, 26 квітня 2006 р. Андрій Садовий провів робочу нараду щодо з’ясування проблемної ситуації навколо реконструкції площі Ринок, площі Катедральної та вул. Руської за участі представників Робочої групи експертів, утвореної ромадськими слуханнями 20.04.2006 р., профільних посадовців та керівників генпідрядних організацій.

В результаті прийнято рішення про створення Координаційної ради з представників Робочої групи, представників влади, проектантів та генпідрядників, співголовами якої стали директор інституту «Держжитлокомбуд» п.Микола Одуха та директором Інcтитуту архітектури НУ “Львівська політехніка” п. Богданом Черкесом. За словами депутата міської ради, учасника наради, Віри Лясковської, «на нараді було погоджено виключно локальне продовження робіт тільки там, де немає заперечень експертів і завершили свою роботу археологи».

Після того відбулися засідання як робочої групи, так і Координаційної ради, де було досягнуто ряд домовленостей (див. додаток 1), які вчора були грубо порушені зокрема в частині робіт на площі Катедральній.

Це означає, що незаконні роботи намагаються продовжити, а дискусія у форматі: влада — громадські інституції — експерти — генпідрядники втрачає будь-який зміст та ефективність, перетворюючись на «обов’язкову» умову імітованої демократії. Так виглядає позиція нової влади. Підставою для такого висновку слугують наступні факти:

1. Громадські слухання щодо проекту реконструкції площі Ринок проведені 20 квітня 2006 р. в інституті «Містопроект» констатували факт незаконності робіт і неприпустимість їх подальшого відновлення в звязку з тим, що проект є непогоджений у відповідних органах, згідно вимог чинного законодавства. Крім того проектна документація потребує якісного доопрацювання і негайного коригування, а тому на даний момент не може слугувати підставою для проведення будь-яких робіт (крім археологічних досліджень та відновлення інженерного забезпечення будинків) на площі Ринок, площі Катедральній та вул. Руській.

Експерт Робочої групи, архітектор п. Віра Балаж стверджує. що «проект недосконалий, йому бракує цілого ряду важливих документів: архітектурно-планувального завдання, завдання на впорядкування, немає зведеного кошторису і зведеного плану мереж і т.д.».

Базуючись на вищевказаному, ОПОРА доводить до вашого відома факт, що проект реконструкції площ Ринок та Катедральної, а також вул. Руської є не лише незаконним без відповідних погоджень, а й практично відсутнім.

2. Робоча група експертів, сформована згідно резолюції вищезгаданих громадських слухань (див. додаток 2) в ході ознайомлення з проектною документацією 26 квітня 2006 р. підтвердила, конкретизувавши, попередні висновки громадських слухань, наголосивши на необхідності рецензування проектних матеріалів в п’ятиденний термін. Роботи в цей час залишаються тимчасово призупиненими, до моменту отримання остаточних експертних заключень. Ці моменти були погоджені на засіданні Координаційної ради, тобто за участі як владоможців, так і будівельників.

Представник Робочої групи, член українського комітету ІКОМОС архітектор Микола Гайда говорить про те, що «згідно домовленостей необхідно терміново провести фіксацію підвалин пивниць передпоріж на пл. Ринок, на основі яких опрацювати проектні рішення реконструкції інженерних мереж. Але з боку відповідальних осіб це не було навіть організаційно забезпечено».

3. В ході робочих нарад та дискусій групи експертів з Андрієм Садовим і чиновниками в середу, 26 квітня, було досягнуто домовленостей щодо деяких суперечливих питань. Зокрема, було погоджено, що при укладанні трамвайної колії на площі Катедральній «бетонування подушки завершити на віддалі 50 сантиметрів від плити трамвайної колії». В четвер, 27 квітня, ця домовленість була грубо порушена – будівельники залили дорогу бетоном.

4. Була досягнута домовленість щодо нарощування об’ємів археологічних робіт, але це теж залишилося невиконаним. Доктор архітектури, завідувач кафедрою РРАК НУ «Львівська Політехніка», професор Микола Бевз наголошує «була домовленість про покращення організації археологічних робіт, встановлення тентів, огорож, ширм. Але навіть спроби внести зміни в організацію робіт не відбулося».

5. Вчора 27 квітня, за інформацією, розповсюдженою Галінфо (див. додаток 3), Андрій Садовий повідомив, що роботи повинні тривати, і зі вчорашнього дня відновлені в повному обсязі. ОПОРА чекає підтвердження або спростування цієї інформації сьогодні на брифінгу пана Садового і поряд з тим нагадує, що розпорядження № 365 від 19.04. 2006 р. «Про призупинення робіт на площі Ринок» видане Зіновієм Сіриком залишається нескасованим, а отже зберігає юридичну силу.

Громадянська мережа ОПОРА вважає, що така позиція влади є непримустимою в існуючих умовах тому, що ставить під сумнів її спроможність законним шляхом вирішувати хронічні проблеми Львова, дотримуючись при цьому механізмів прозорості та відкритості.

Ми вимагаємо від нової влади зайняти чітку та послідовну позицію щодо проблеми незаконних робіт на площі Ринок, площі Катедральній та вул. Руській. ОПОРА наголошує, що неприпустимим є маніпулювання громадською думкою та імітація відкритості влади.

Громадянська мережа ОПОРА вимагає забезпечити належні умови для роботи експертів та організаційно впроваджувати досягнуті домовленості у максимально стислі строки, у чому зацікавлені усі сторони чотирьохстороннього переговорного процесу влада—експерти—громадськість—підрядники.

Львівське Представництво Громадянської мережі ОПОРА

Робоча група експертів

ДОДАТОК 1
Протокол
координаційної ради засідання робочої групи з питань впорядкування території, реконструкції інженерних мереж, прокладання трамвайної колії на площі Ринок у м. Львові

(Пам’ятка архітектури і містобудування ансамбль площі ринок 14 -19 ст. охоронний № 326/1-45)
м. Львів 26.04.2006
Співголова– директор інституту «Держжитлокомунбуд», п. Микола Одуха
Співголова(за дорученням) – доктор архітектури, завідувач кафедрою РРАК університету «Львівська Політехніка», професор Микола Бевз

Розглянувши питання проведення науково-дослідних проектних та виробничих робіт реконструкції інженерних мереж, прокладання трамвайної колії, реставрації та впорядкування ансамблю Площі Ринок у м. Львові, з метою координації проведення робіт вирішили наступне:
Розділ 1. «Рецензії»
1.1. Ген. проектувальнику, інституту «Містопроект» забезпечити рецензування поданих на розгляд проектних матеріалів по розділах:
— науково-дослідні роботи;
— проектні роботи реставрації та впорядкування ансамблю площі Ринок;
— проектні роботи реконструкції інженерних мереж;
— проектні роботи прокладання трамвайної колії;
— вплив бетонної плити на збереження об’єктів археологічної спадщини та історичної забудови ансамблю Площі Ринок.
1.2. Визначити термін рецензії – 5 днів.
1.3. Вирішити питання обов’язкової заміни вуличної мережі водопостачання та каналізації. Згідно рішення водоканалу на площі Кафедральній та на Площі Ринок передбачено залишити існуючу систему водопроводу. Залишати існуючий водопровід є небезпечним (Особлива думка п. Валерія Чернишова).
Розділ 2 «Площа Катедральна»
2.1. Питання влаштування бетонної плити на площі Катедральній. Бетонування подушки завершити на віддалі 50 сантиметрів від плити трамвайної колії.
2.2. Питання імітації рисунку бруківки не вирішується, оскільки на плитах закуплених для всієї траси трамвайної колії не було передбачено нанесення рисунку.
2.3. Опрацювати проект музеєфікації та консервації залишків розкритої каплиці на площі Кафедральній. Опрацювати питання трасування первісного муру-огородження навколо катедри та катедрального цвинтаря.
Розділ 3 «Південна сторона Площі Ринок»
3.1. Інституту «Укрзахідпроектреставрація» провести фіксацію існуючого стану ( в тому числі вводів інженерних комунікацій) пивниць передпоріжжа, проаналізувати наявність виходів з існуючих пивниць кам’яниць в бік Площі Ринок.
3.2. Службам Львівської міської ради забезпечити можливість доступу та умови для проведення обмірів та обстежень підвальних приміщень кам’яниць південної сторони Площі Ринок.
3.3. Констатувати, що питання фінансування археологічних розкопок вирішено (інформація начальника УКБ п. Василя Миськіва
3.4. Опрацювати проект організації археологічних досліджень та проведення першочергових пошукових робіт південної сторони Площі ринок.
3.5. Вирішити питання збільшення обсягів та фронту археологічних досліджень
3.6. Провести першочергові дослідження стану підвалів передпоріжжа будинку № 22 та будинку №11, на Площі Ринок.
3.7. Забезпечити можливість подальшого поетапного археологічного дослідження підвалів передпоріж.
3.8. Доручити інституту «Держжитлокомунбуд» провести фіксацію, дослідження та опрацювати проектні рішення консервації підвалів передпоріж південної частини площі Ринок.
3.9. В першу чергу провести дослідження підвалів кутових кам’яниць (з боку вулиці Галицької та вул. Сербської) у зв’язку з проходженням трамвайної колії
3.10. Внести зміни і доповнення до АПЗ та реставраційного завдання в залежності від результатів архітектурно — археологічних досліджень
Розділ 4 «Вул. Руська».
4.1. Провести археологічні дослідження на вул. Руській
4.2. Обстежити підвали історичної забудови вул. Руської, з метою визначення обсягів та місць проведення археологічних досліджень
4.3. Опрацювати комплексний проект проти аварійних робіт будинку № 10 на площі Ринок (окреме фінансування)
4.4. Вирішити питання винесення ТП з приміщень першого поверху будинку № 10 на Площі Ринок
Розділ 5 «Північна сторона площі Ринок»
5.1 Визнати факт, що північна сторона пл. Ринок виконувалася без погодженої в установленому порядку проектної документації. Роботи пов’язані з реконструкцією інженерних мереж на північній стороні велися в зимовий період, археологічні дослідження під час цих робіт не проводилися.
5.2 Роботи пов’язані з прокладанням інженерних комунікацій виконані без проведення архітектурно – археологічних досліджень підвалів передпоріж. Необхідно провести дослідження підвалів та опрацювати проектну документацію їх консервації.
5.3 Визнати факт що, бетонування подушки під мощення з північного боку площі було пов’язано з влаштуванням стоянки згідно попереднього ескізного проекту, пізніше відхиленого. Бетонна подушка виконана без необхідних обґрунтувань.
5.4 Визнати недоцільність влаштування бетонної підоснови під мощення для руху автомобілів з навантаженням до 10 т. на вісь (особлива думка п. Романа Мішка).
5.5 Зупинити роботи пов’язані з влаштуванням мощення до вияснення питання, щодо негативного впливу бетонної плити на пам’ятки архітектури та археології.

Розділ 6

6.1. Замовнику, ген. проектувальнику, підрядним проектним організаціям; генпідряднику опрацювати календарний графік проведення науково-дослідних проектних і виробничих робіт в рамках запропонованих заходів.

Протокол вів Микола Гайда

ДОДАТОК 2
Витяг з ухвали
громадських слухань проекту реконструкції площі Ринок

20 квітня 2006 р.

Створити експертну робочу групу у складі:
1. Микола Бевз, доктор архітектури, завідувач кафедрою РРАК НУ «Львівська Політехніка», професор
2. Петоро Волошин
3. Кость Присяжний
4. Віра Балаж, архітектор
5. Юрій Диби, член комісії архітектури та містобудування НТШ
6. Микола Гайда, член українського комітету ІКОМОС архітектор
7. Богдан Горин
8. Юрій Лукомський, археолог, науковий співробітник інституту Українознавства НАН України
9. Роман Мішко, інженер, «Українська академія будівництва»
10. Михайло Федик, архітектор, член НСАУ
11. Володимир Кубіцький, архітектор
12. Андрій Салюк, Президент Благодійного фонду збереження історико-архітектурної спадщини міста Львова

СПІВГОЛОВА МИКОЛА БЕВЗ
СПІВГОЛОВА АНДРІЙ САЛЮК
СЕКРЕТАР ОЛЬГА СТРЕЛЮК

ДОДАТОК 3

«РЕСТАВРАЦІЙНІ РОБОТИ НА ПЛОЩІ РИНОК СЬОГОДНІ ВІДНОВЛЕНІ У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ»

Реставраційні роботи на площі Ринок сьогодні відновлені у повному обсязі – повідомив міський голова Андрій Садовий. За його словами, за результатами наради з представниками профільних установ та громадськістю йому вдалося досягти розумного компромісу, який дає можливість відновити роботи.

Як повідомив Андрій Садовий, відтепер кількість археологів, які працюють на площі Ринок, збільшиться у кілька разів. Нагляд за виконанням реставраційних робіт на громадських засадах взяв на себе Інститут архітектури Львівської політехніки.
Завтра, 28 квітня, міський голова разом із львівськими журналістами планує вийти на площу Ринок, щоб поінформувати громадськість про хід реставраційних робіт.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 28-04-2006 18:10 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100