11.01.2025 03:54 | Попередня версія sprotiv.org | Наша кнопка | Read sprotiv.org in English | Зробіть Ваш внесок | Розміщення реклами | Зробити стартовою

Правозахисні організації вимагають створення комісії для розслідування обставин депортації громадян

Правозахисні організації «Міжнародна амністія України», Громадська ініціатива «Без кордонів» та Вінницька правозахисна група вимагатимуть від української влади створити незалежну комісію за участю правозахисників для з’ясування обставин депортації з Криму громадян Узбекистану.
Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро ГРОЙСМАН.

За його словами, правозахисники отримали відповідь на своє звернення щодо надання юридичного аналізу депортації узбеків від Міністерства юстиції України.

У цій відповіді зазначається, що українська сторона, приймаючи рішення про депортацію 11 громадян Узбекистану, які шукали притулку в Україні, не врахувала «загальновідомий характер подій 12-13 травня 2005 року у місті Андижан, що мали наслідком загибель людей через застосування сили військовими та спецслужбами Узбекистану», крім того Мін’юст зазначає, що громадянам Узбекистану, які звернулися за отриманням притулку в Україні, «не було надано правової допомоги, тобто вони не мали можливості отримати кваліфіковану допомогу адвоката, до них не було допущено представників управління Верховного комісара ООН у справах біженців або правозахисних організацій під час затримання на території Криму.

На переконання правозахисників, ініціаторами цієї депортації, яка, на їх думку, більше згадує «екстрадицію», були Служба безпеки України та Державний комітет з питань міграції України.

Звертаючись до високопосадовців України, правозахисники вимагають від них провести неупереджене розслідування зазначеного інциденту. «Поки винні не покарані, відповідальність за те, що сталося, несе вище керівництво України, включаючи Президента Віктора ЮЩЕНКА. Він має особисто, базуючись на тій інформації, яку йому надасть уряд, висловити публічно свою позицію, що дійсно відбулося», — сказав Д.ГРОЙСМАН.

Як повідомляв УНІАН, 14 лютого Україна депортувала 10 громадян Узбекистану на батьківщину.

За даними СБУ, Україна змушена була депортувати на батьківщину 10-х узбеків, оскільки ті належали до організації, яку ООН визнала терористичною — «Ісламський рух Узбекистану».

Як заявила прес-секретар СБУ Марина ОСТАПЕНКО, “ці зазначені громадяни Узбекистану пналежали до організації, яка, згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН 2001 року, визнана терористичною. І перебуваючи в України в травні-серпні минулого року, ці громадяни Узбекистану пропагували серед українських громадян радикальні ідеї цієї організації”.

Натомість заступник керівника узбецьких політичних біженців в Україні Хатам ХАДЖИМАТОВ стверджує, що депортовані не переймалися політикою, а просто були свідками подій в Андижані, за що й потрапили у немилість до можновладців Узбекистану.

Держдепартмент США засудив українську владу за примусову депортацію в Узбекистан 10 шукачів притулку з цієї країни.

Натомість голова Державного комітету у справах національностей та міграції Сергій РУДИК заявив, що депортовані громадяни Узбекистану не мали права на отримання статусу біженців – голова Держкомміграції

«Жоден з цих осіб за нашим законом, за нашими даними, що ми мали про цих людей, не мав права на отримання цього статусу (біженців – УНІАН). Інше питання, що не була дотримана процедура їх видворення», – сказав С.РУДИК.

Коментарі

коментарів

Дата публікації: 13-05-2006 18:33 | Кількість переглядів  переглядів

Подiлитись посиланням:




Читайте по темі

Закрити
Вам подобається Спротив? Приєднуйтеся до нас!

Facebook

Twitter

bigmir)net TOP 100 статистика Rambler's Top100