Ющенко заявляє про зацікавленість України у поступовій інтеграції до ЄС
Президент України Віктор ЮЩЕНКО заявляє, що створення об’єднаної Європи – стратегічна мета, що визначає діяльність регіональних ініціатив, створених на основі спільних цінностей та прагнень.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Президента України, про це він сказав сьогодні у Бухаресті у своєму виступі на Саміті Чорноморського форуму «За діалог та партнерство».
На думку глави держави, нині з упевненістю можна констатувати, що спектр викликів, які стоять перед країнами Чорноморського регіону, суттєво розширився.
Перш за все, заявив В.ЮЩЕНКО, це стосується розширення Європейського Союзу на Схід. «Ми зацікавлені у виробленні цілісної політики, яка сприятиме поступовій інтеграції до ЄС всіх чорноморських держав, які послідовно просуваються до досягнення відповідних критеріїв», – наголосив Президент України.
На його думку, першим пріоритетом регіонального співробітництва є зміцнення стабільності та безпеки. Головною перешкодою на цьому шляху залишаються так звані «заморожені» конфлікти на території Молдови, Грузії та Азербайджану.
В.ЮЩЕНКО також висловив переконання, що повноцінний розвиток регіону неможливий без активного розвитку економічного співробітництва. «Демократія, безпека і стабільність мають принести регіону інвестиції та новітні технології», – наголосив він.
Глава Української держави відзначив важливість досвіду та можливості вже наявних регіональних ініціатив та структур, зокрема, Організації Чорноморського Економічного Співробітництва.
Водночас, за його словами, на особливу увагу заслуговують масштабні інфраструктурні проекти, що мають стратегічне значення як для розвитку Чорноморських держав, так і Європи в цілому.
Зі свого боку, Президент Румунії Траян БАСЕСКУ наголосив у своєму виступі, що Чорноморський форум має і надалі зберігати відкритий характер, аби всі країни, що поділяють цінності, задекларовані його учасниками, могли приєднатися до нього. Т.БАСЕСКУ запропонував у 2007 році розробити і представити Хартію Чорного моря.
Президент Вірменії Роберт КОЧАРЯН наголосив, що учасники форуму – країни Чорноморського регіону, говорячи про співробітництво між собою, мають сконцентрувати увагу на тих факторах, які їх об’єднують. Він також висловився за необхідність реалізації спільних регіональних проектів, у тому числі, в енергетичній сфері.
Президент Азербайджану Ільхам АЛІЄВ висловив думку, що форум є гарною нагодою для переоцінки майбутніх можливостей розширення співробітництва у регіоні. Він підкреслив, що Азербайджан є активним учасником транспортних проектів, і висловив переконання, що вони стануть внеском у регіональне співробітництво.
На думку Президента Молдови Володимира ВОРОНІНА, форум «може і повинен стати полігоном для розробки транснаціональних механізмів ефективного співробітництва». Він наголосив на важливості регіональних ініціатив також у контексті добросусідської політики, яку декларує Європейський Союз.
Усі керівники держав, які присутні на Саміті ЧФ, зійшлися на думці про важливість поглиблення регіональної співпраці та акцентували на важливості охорони довкілля й боротьби з транснаціональною організованою злочинністю. У контексті національної безпеки країн Чорноморського регіону керівники держав надавали особливої уваги питанню вирішення «заморожених» конфліктів.
На завершення роботи Саміту його учасники прийняли спільну декларацію.
Як нагадують у прес-службі Президента України, вперше ідея проведення Чорноморського форуму (ЧФ) за діалог та партнерство була оприлюднена румунською стороною у червні-липні 2005 р. У відповідності до його концепції, головною метою є започаткування неформального діалогу на державному та неурядовому рівнях, спрямованого на зміцнення ідентичності Чорноморського регіону і тіснішу регіональну взаємодію для забезпечення демократичного розвитку, стабільності, безпеки та економічного процвітання країн Причорномор’я. Кінцева мета – інтеграція регіону Чорного моря у простір взаємодії суверенних держав з діючими ринковими економічними системами, прозорими та ефективними урядовими структурами.
Також важливим завданням ЧФ є підтримка міцних зв’язків з євроатлантичною спільнотою з метою подальшого розширення та консолідації зони свободи, безпеки та стабільності в регіоні Чорного моря. Особливий наголос в концепції зроблено на просуванні процесу європейської та євроатлантичної інтеграції як головної передумови підвищення ролі Чорноморського регіону на політичній карті Європи.
Концептуальні засади Чорноморського форуму за діалог та партнерство певною мірою співзвучні ідеям Спільноти демократичного вибору, але в регіональному вимірі.
На думку організаторів, ЧФ має представляти собою гнучкий механізм співробітництва зацікавлених країн, що дозволятиме їм брати участь в окремих заходах, ініціативах та проектах під егідою Форуму.
Коментарі
Читайте по темі
- Зеленський виконує лише один план. План путіна по геноциду українців та знищенню України. Розслідування –
- московське життя російського розвідника Владимира Зеленского –
- Це Зеленський та путін вбили Ірину Фаріон! –
- Громадянин росії Умєров заробляє мільйони на крові українських військових –
- God Bless America –
- Хто такий Джокер? –
- Призначений тираном Зеленським керівник Вінницької ОВА Борзов, роздає на АЗС повістки всім, хто йому не сподобався. Відео –
- Мати побачила посивілого від катувань тюремників сина — Зеленський перетворив Україну на російський концтабір. Відео –
- Порш для коханки – Владислав Володський провалив постачання провіанту для ЗСУ –
- Сергій Чепурний — темна конячка, яка краде у військових –
- Zeлені чоловічки з ТЦК б'ють медиків швидкої у Одесі. Відео –
- За наказом спільника тирана Зеленського у Запоріжжі розстріляно (4 постріли) Максима Денщика –
- Ze-концтабір. ТЦКшники напали на адвоката Сергія Костиру, коли він надавав правову допомогу клієнту. Подробиці –
- Промосковська система єрмака/zeленського примусила видалити цей пост Олега Ткаченка про те, як вбили його побратимів –
- Намордник для критиків уряду, — sueddeutsche.de –